szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« marzec 2021 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Wywiad z Anną Giniewską w Poradniku Bibliotekarza
miniatura
2021/01/24

W miesięczniku „Poradnik Bibliotekarza” ukazała się obszerna rozmowa z Anną Giniewską, Bibliotekarzem Roku 2019 województwa lubuskiego. Jej bohaterka od 13 lat pracuje w naszej Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Wywiad przeprowadziła Monika Simonjetz.

W artykule Anna Giniewska opowiada m.in. o swojej szkolnej akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie”, która ma już zasięg międzynarodowy, o facebookowym profilu CzytAnia oraz o lubuskim projekcie „Czytanie na drugie śniadanie”, adresowym do żłobków, przedszkoli i „zerówek”  przy szkołach podstawowych.  A na ważne pytanie „Jak zachęcić  młodych ludzie do czytania?” odpowiada: „Nie znam najlepszej recepty, ale wiem, że trzeba iść inną ścieżką, wyboistą i krętą, stosując niestandardowe pomysły, wykorzystując najnowsze narzędzia , które daje nam współczesny świat. Jeśli to gra Wiedźmin ma zachęcić do czytania, niech najpierw grają. Jeśli bieganie z telefonem po szkole i skanowanie kodów QR ma zachęcić do przeczytania „Balladyny” niech to robią. Jako bibliotekarz trzeba trzymać rękę na pulsie i cały czas się kształcić, by w efekcie zaoferować coś, co dotrze do młodego czytelnika. Nowoczesne atrakcyjne formy pracy z czytelnikiem, mogą zachęcić nawet do czytanie lektur naszych dziadków”.

Cały wywiad z Anną Giniewską przeprowadzony przez Monika Simonjetz, a zatytułowany „Kreatywność  to moje drugie imię”, przeczytać można w „Poradniku Bibliotekarza” nr 12 z 2020 roku. Zapraszamy do lektury! Czasopismo jest dostępne w naszej Bibliotece Pedagogicznej.

Hanna Ciepiela       
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid