szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« styczeń 2021 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Mieczysław Miszkin, nauczyciel i dziennikarz
miniatura
2020/12/04

Mieczysław Miszkin, nauczyciel i dziennikarz, jest bohaterem prezentacji multimedialnej, którą można obejrzeć na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej. W listopadzie 2020 miało się odbyć spotkanie poświęcone jego pamięci, ale ze względu na pandemię zostało przełożone na przyszły rok.

W 2011 roku w Bibliotece Pedagogicznej zainaugurowano cykl imprez upamiętniających nieżyjących już, legendarnych lubuskich nauczycieli. Bohaterką pierwszego spotkania była Teresa Kostrzewska-Przanowska, nauczycielka, poetka, działaczka społeczna.  Kolejne imprezy były poświęcone:  Witoldowi Karpyzie, nauczycielowi, harcerzowi, regionaliście,  Antoniemu Kanteckiemu, nauczycielowi i historykowi oświaty, Władysławowi Klimkowi, pedagogowi, naukowcowi, społecznikowi, Jadwidze Zasadzie, legendarnej pionierce gorzowskiego harcerstwa, Januszowi Hrybaczowi, nauczycielowi, człowiekowi wielu pasji,  Zbigniewowi Cierkońskiemu, nauczycielowi i pionierowi gorzowskiego szkolnictwa,  Piotrowi Frankowowi, nauczycielowi, historykowi, miłośnikowi Gorzowa i Kresów,   Stefanii Jodko oraz Genowefie i Marianowi Rzeźniczkom, pionierom gorzowskiego szkolnictwa i założycielom rodów nauczycielskich, Marii Rohozińskiej, lubuskiej nauczycielce i pionierce.  W 2019 roku wspominano Annę Makowską-Cieleń, gorzowską nauczycielkę, regionalistkę i animatorkę życia kulturalnego.  Na listopad 2020 rok zaplanowano spotkanie  upamiętniające Mieczysława Miszkina, ale ze względu na pandemię  odbędzie się  w pierwszych miesiącach 2021 roku.

Na naszej stronie w zakładce Dzieje Oświaty Gorzowskiej - Sylwetki zasłużonych pedagogów zapoznać się  można z relacjami ze spotkań i biogramami legendarnych pedagogów. 

Hanna Ciepiela

Mieczysław Miszkin [prezentacja pobierz]

Życiorys Mieczysława Miszkina [pobierz]

Czy jesteś na zdjęciach?
Czy ktoś z Państwa rozpoznaje się na zdjęciach zamieszczonych w prezentacji? Jeśli tak, prosimy o kontakt . Może dzięki temu uda nam się bardziej szczegółowo opisać fotografie wykorzystane w prezentacji. Prosimy o kontakt telefoniczny: 509 517 041, (95) 721-61-41.


 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid