Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« lipiec 2020 »
Biblioteka pełna strachu
2020/06/05

11 krwawych  opowieści nadesłano na pierwszy konkurs literacki „Horror w bibliotece”, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka  Metodycznego z okazji tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

Dwuosobowe jury w składzie: Hanna Ciepiela i Magdalena  Janas, przeżyło prawdziwe godziny grozy czytając opowiadania, rozgrywające się w podziemnym magazynie książek. Wszystkie konkursowe teksty napisały dziewczyny (w różnym wieku), co świadczy o szczególnym talencie pań do tworzenia emocjonujących historii.

Zgodnie z zasadami naszej literackiej zabawy, autorki musiały napisać ciąg dalszy „przygód” Martyny, młodej bibliotekarki. W sześciu opowiadaniach dziewczynie udało się wyjść cało z magazynu, w pozostałych mordowano ją na różne sposoby.

Wszystkie opowieści tak nam zaimponowały, że postanowiłyśmy przyznać pięć równorzędnych nagród i sześć wyróżnień (niezależnie od tego czy bohaterka przeżyła).

Nagrody otrzymują:

Olga Smolec-Kmoch,

Julia Kosmalska

Natalia Kosmalska

Emilia Kruszakin

Patrycja Sęp

Wyróżnienia:

Magdalena Drozd

Katarzyna Girul

Martyna Girul

Agnieszka Kaniowska

Agnieszka Mazur

Aneta Wieliczko

Nagrodzone teksty:

Hanna Ciepiela

Autorki pięciu, najlepszych opowiadań otrzymały najnowszą książkę  mistrza horrorów Stephena Kinga „Jest krew”.  Czy zasną w nocy?

Smok na zdjęciu to jedna z prac nadesłanych na nasz tegoroczny konkurs plastyczny „Fantastyczny świat w literaturze”.

Fot. Magdalena Janas