Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« czerwiec 2020 »
Warsztaty on-line dla pedagogów i psychologów szkolnych „Prowadzenie wsparcia psychologicznego i interwencji w formie rozmowy telefonicznej”
2020/05/11

W dniach 28 - 30 maja 2020 r. Wojewódzki Ośrodek Metodyczny organizuje 12 godzinne  warsztaty dla pedagogów i psychologów szkolnych prowadzone przez Panią Aleksandrę Karasowską. Tematyka szkolenia obejmuje zagadnienia dotyczące specyfiki rozmowy telefonicznej jako formy psychologicznego wsparcia, rozumienia emocji osoby w kryzysie oraz możliwości reagowania na pojawiający się kryzys w rodzinie.  Zakres merytoryczny szkolenia obejmuje także sposoby pracy z osobą zagrożoną samobójstwem. Jednocześnie informujemy, że 7 maja zajęcia zakończyła pierwsza grupa szkoleniowa, złożona z pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych. Ewaluacja końcowa wskazuje na bardzo wysoki poziom zadowolenia zarówno z organizacyjnego jak i merytorycznego aspektu warsztatów.

Rekrutację na warsztaty prowadzi Pani Lidia Pyżyńska, konsultant ds. pomocy psychologicznej i pedagogicznej. Zgłoszenia osób deklarujących udział w szkoleniu proszę przesyłać  do 21 maja na adres: lidia.pyzynska@womgorz.edu.pl

W warsztatach może wziąć udział 20 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.  W przypadku większej ilości zainteresowanych, zakłada się możliwość utworzenia kolejnych grup  szkoleniowych.

Kosz udziału w szkoleniu wynosi 120 zł.

Dane do płatności: Wojewódzki Ośrodek Metodyczny, PEKAO SA I O. GORZÓW WLKP.,

numer rachunku: 20 1240 3549 1111 0010 3721 9227. W tytule przelewu proszę wpisać: Prowadzenie wsparcia psychologicznego i interwencji w formie rozmowy telefonicznej.

Harmonogram warsztatów:

28 maja, czwartek, godz. 10.00-13.15

29 maja, piątek , godz. 10.00-13.15

30 maja, sobota, godz. 10.00-13.15.

W środę 27 maja planuje się przeprowadzenie próby technicznej, której celem jest sprawdzenie połączenia i zapoznanie się uczestników z platformą.  W tym czasie jest możliwe rozwiązanie ewentualnych problemów z łączeniem się.

Wymagania techniczne:

Komputer lub laptop (ewentualnie smartfon)

kamera internetowa

Słuchawki z mikrofonem