Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« czerwiec 2020 »
Czwarty bibliotekarz w Polsce!
2020/05/06

Anna Giniewska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie, zdobyła czwarte miejsce w Konkursie "Bibliotekarz Roku 2019", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wcześniej nasza koleżanka w wojewódzkim finale konkursu otrzymała tytuł Lubuskiego Bibliotekarza Roku.

6 maja 2020 zakończyła się X edycja Konkursu Bibliotekarz Roku 2019, w której wzięły udział wszystkie okręgi Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W finałowym rankingu znalazło się 16 najlepszych bibliotekarzy, reprezentujących poszczególne województwa. Tytuł Bibliotekarza Roku zdobył Karol Baranowski z Krakowa.

Anna Giniewska pracuje w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej 13 lat. Jest animatorką czytelnictwa i biblioterapeutką. Dzięki otwartości i życzliwości, znakomicie nawiązuje kontakt z Czytelnikami w każdym wieku. A szczególnie lubiana jest przez dzieci.

Ania Giniewska znana jest z różnych działań czytelniczych m.in. z międzynarodowej "Przerwy na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Jest też autorką programu czytelniczego "Czytanie na drugie śniadanie", adresowanego do żłobków, przedszkoli i klas 0. Jako Członek Rady Literackiej Fundacji ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom", poleca książki rekomendowane do zamieszczenia w Przewodniku po Dobrych Książkach. Ponadto od lat realizuje ze szkołami całoroczne warsztaty zachęcające do czytania "CzytAnia w szkole". W 2019 r. została wyróżniona przez Fundację ABCXXI CPCD w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w roku  szkolnym  2018/2019. Anna Giniewska jest również lubuskim liderem kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" i koordynatorem lubuskich Klubów Czytających Rodzin.

Hanna Ciepiela

O X edycji Konkursu Bibliotekarz Roku 2019 można poczytać na portalu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich: http://www.sbp.pl/artykul/?cid=22447&prev=1