szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« czerwiec 2020 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Czwarty bibliotekarz w Polsce!
miniatura
2020/05/06

Anna Giniewska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie, zdobyła czwarte miejsce w Konkursie "Bibliotekarz Roku 2019", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wcześniej nasza koleżanka w wojewódzkim finale konkursu otrzymała tytuł Lubuskiego Bibliotekarza Roku. 

6 maja 2020 zakończyła się X edycja Konkursu Bibliotekarz Roku 2019, w której wzięły udział wszystkie okręgi Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W finałowym rankingu znalazło się 16 najlepszych bibliotekarzy, reprezentujących poszczególne województwa. Tytuł Bibliotekarza Roku zdobył Karol Baranowski z Krakowa.

Anna Giniewska pracuje w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej 13 lat. Jest animatorką czytelnictwa i biblioterapeutką. Dzięki otwartości i życzliwości, znakomicie nawiązuje kontakt z Czytelnikami w każdym wieku. A szczególnie lubiana jest przez dzieci.

Ania Giniewska znana jest z różnych działań czytelniczych m.in. z międzynarodowej "Przerwy na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Jest też autorką programu czytelniczego "Czytanie na drugie śniadanie", adresowanego do żłobków, przedszkoli i klas 0. Jako Członek Rady Literackiej Fundacji ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom", poleca książki rekomendowane do zamieszczenia w Przewodniku po Dobrych Książkach. Ponadto od lat realizuje ze szkołami całoroczne warsztaty zachęcające do czytania "CzytAnia w szkole". W 2019 r. została wyróżniona przez Fundację ABCXXI CPCD w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w roku  szkolnym  2018/2019. Anna Giniewska jest również lubuskim liderem kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" i koordynatorem lubuskich Klubów Czytających Rodzin.

Hanna Ciepiela

O X edycji Konkursu Bibliotekarz Roku 2019 można poczytać na portalu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich: http://www.sbp.pl/artykul/?cid=22447&prev=1

  
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid