Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja

« grudzień 2019 »
Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
2019/09/17

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Do wygrania roczne stypendium na Warszawskiej Szkole Filmowej, indeksy na uczelnie w całej Polsce oraz akredytacje na festiwale filmowe. Rejestracja na edycję 2019/2020 potrwa do 21 października 2019 r.

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna tego rodzaju interdyscyplinarna inicjatywa edukacyjna o zasięgu ogólnopolskim. Jej celem jest popularyzacja wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych wiedzy o kulturze filmowej oraz nauk o komunikowaniu.

Olimpiada po raz drugi z rzędu została doceniona przez Polski Instytut Sztuki Filmowej nominacją do nagrody w kategorii edukacji filmowej. Jest to jedyna w kraju wyróżnienie przyznawane za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

Każda edycja Olimpiady skupiona jest wokół innego zagadnienia, w tym roku szkolnym brzmi ono: „Kino to (też) biznes”. Olimpiada będzie składać się z trzech etapów: eliminacji szkolnych (6 listopada 2019 r.), zawodów okręgowych (10 stycznia 2020 r.) oraz zawodów centralnych (3-4 kwietnia 2020 r.). Wśród nagród znalazły się: roczne stypendium na Warszawskiej Szkole Filmowej (ufundowane przez WSF), indeksy na uczelnie w całej Polsce, akredytacje na festiwale filmowe (m.in. Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Tofifest w Toruniu i Warszawski Festiwal Filmowy), roczna prenumerata magazynu „Ekrany”, książki oraz filmy na DVD.

Przygotowania do Olimpiady w znaczący sposób ułatwi „Poradnik dla uczniów i nauczycieli” przygotowany specjalnie na IV edycję. Znajdują się w nim m.in.: zakres tematyczny, bibliografia i filmografia, pytania ze wcześniejszych edycji, ćwiczenia do przeprowadzenia na lekcji. Poradnik dostępny jest TUTAJ. Przygotowania do Olimpiady czas zacząć!

Projekt prowadzony jest przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Więcej informacji: www.fn.org.pl/olimpiada,

tel. 22 182 47 63, e-mail: olimpiada@fina.gov.pl