szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« luty 2020 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
Rekrutacja do projektu „BohaterON w Twojej Szkole”
miniatura
2019/09/10

Nauczycielu, włącz historię i zgłoś szkołę do wyjątkowej akcji! Zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznej edycji projektu „BohaterON w Twojej Szkole”. Udział jest bezpłatny, zgłoszenia przyjmujemy do 2 października.

W projekcie mogą wziąć udział przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, drużyny harcerskie, hufce pracy oraz inne placówki edukacyjne. Jak dołączyć do akcji? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5dXYlkpyqfS6YqSvoDGPqNsO7Suoib5b4xRsVZJ4tTrablQ/viewform

Każdy koordynator projektu w szkole na początku września otrzyma od nas drogą elektroniczną materiały edukacyjne. Zadaniem nauczycieli będzie przeprowadzenie na ich podstawie zajęć na temat historii Polski XX wieku zakończonych akcją pisania kartek do Powstańców. Zachęcamy do napisania listów, wykonania własnoręcznie laurek lub wysyłki pocztówek okolicznościowych. Co ważne, w tym roku nie drukujemy i nie wysyłamy dedykowanych akcji pocztówek.

Na naszej stronie uczniowie znajdą kompendium Powstańców, które pomoże im poznać historie uczestników walk o stolicę oraz zaadresować kartkę bezpośrednio do jednego z nich.

Dodatkowo nauczyciele pracujący z uczniami w wieku 15-19 lat mogą zgłosić chęć udziału w bezpłatnym seminarium organizowanym w październiku. Podczas niego zespół kampanii BohaterON i Instytut Pamięci Narodowej przedstawią metody aktywnego nauczania historii, sposoby na wykorzystanie historii mówionej, przykłady dobrych praktyk i narzędzia pomagające w efektywnym prowadzeniu lekcji. Więcej informacji: https://bohateron.pl/edukacja/seminarium-dla-nauczycieli/ .

Partnerem części edukacyjnej kampanii jest Instytut Pamięci Narodowej. Projekt odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Każdy uczestnik projektu (nauczyciel, szkoła) po przesłaniu krótkiego elektronicznego sprawozdania otrzyma dyplom potwierdzający udział w kampanii BohaterON.

Na kartki oraz listy od uczniów czekamy do 31 października. Szczegóły projektu dla szkół są dostępne tutaj: https://bohateron.pl/edukacja/wysylka-kartek-w-szkole/.


Źródło: https://bohateron.pl/edukacja/seminarium-dla-nauczycieli/ 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid