szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« styczeń 2020 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Seminarium „Jak czytają Polacy: motywacje, nawyki, wybory”
miniatura
2019/05/20

Zapraszamy do udziału w seminarium dla bibliotekarzy i nauczycieli  „Jak czytają Polacy: motywacje, nawyki, wybory”, które odbędzie się w gmachu głównym WiMBP, 6 czerwca (9.45 – 15.00) w sali 110.

W programie wiele interesujących i ważnych tematów. Izabela Koryś z Biblioteki Narodowej zaprezentuje obecny stan czytelnictwa w Polsce i nowe trendy rysujące się na czytelniczym horyzoncie. Dr Zofia Zasacka, która prowadzi badania nad czytelnictwem dzieci i młodzieży, będzie miała wystąpienie nt. „Co czytają nastolatki? O zmianach w wyborach czytelniczych młodego pokolenia Polaków”. O trudnej sztuce poszukiwania dobrych książek i wyborze tych wartych przeczytania opowie Agnieszka Kalus, tłumaczka literatury, autorka bloga „Czytam bo lubię” („W poszukiwaniu dobrych książek. O sztuce wyboru nowości wydawniczych”). Na zakończenie Tomasz Zaród, twórca i właściciel wydawnictwa Książkowe Klimaty, przybliży te miejsca na europejskiej mapie literackiej, które wciąż pozostają mało znane. W swoim wystąpieniu „Proza europejska bliska a nieznana. Nieoczywiste wybory czytelnicze” zaprezentuje najciekawsze trendy, zjawiska i autorów m.in. w literaturze czeskiej, słowackiej, greckiej, bałkańskiej, bułgarskiej, rumuńskiej i węgierskiej.

  • Udział w seminarium jest odpłatny – 50,00 zł/os.
  • Zgłoszenia można nadsyłać do 28 maja  - formularz zgłoszenia [pobierz]. Prosimy o wypełnienie formularza, podpisanie, a następnie przesłanie skanu na adres dim@wimbp.gorzow.pl lub faxem (95 723 89 03).
  • Opłatę na konto WiMBP podane w formularzu należy przekazać do 3 czerwca.
  • Dla zainteresowanych osób istnieje możliwość wydania zaświadczeń.

Szczegółowy program seminarium i informacje o prelegentach dostępne są na stronie: https://www.wimbp.gorzow.pl/jak-czytaja-polacy-seminarium-dla-bibliotekarzy/

Prosimy również o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania Państwa danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia procesu rekrutacji oraz udziału w seminarium zobacz.

  
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid