« kwiecień 2019 »
Mistrzowie czytania z gorzowskiej „piętnastki”
2019/04/05

Znakomicie poradzili sobie uczniowie gorzowskiej „piętnastki” w dogrywce wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu  „Wielka Liga Czytelników”. I to właśnie oni będą reprezentować nasze województwo podczas finału w Katowicach.

W piątek, 5 kwietnia 2019 roku odbyła się wojewódzka dogrywka do IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” , bowiem dwie drużyny z SP nr 15 w Gorzowie i SP nr 6 w Świebodzinie zdobyły taką samą liczbę punktów we wcześniej przeprowadzonym półfinale. Drużyna z Gorzowa napisała test dogrywkowy w  gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej, a drużyna świebodzińska  w  Bibliotece Pedagogicznej w Zielonej Górze. Pytania dotyczyły książki „Petronela z jabłoniowego sadu” Sabine Städing . Uczniowie z piętnastki potrzebowali tylko 3 minut i 40 sekund, aby prawidłowo odpowiedzieć na wszystkie pytania. I w pięknym stylu wygrali wojewódzką dogrywkę.

Finał konkursu odbędzie się 10 maja w  Regionalnym Ośrodku  Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach.

Koordynatorkami konkursu w Bibliotece Pedagogicznej były: Barbara Tymszan i Eliza Paternowska.

Hanna Ciepiela