« maj 2019 »
Global Money Week - Światowy Tydzień Pieniądza - VIII edycja
2019/03/10

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) we współpracy z Ministerstwem Finansów (MF) zaprasza środowisko szkolne do udziału w międzynarodowej kampanii Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza, której VIII edycja przebiegać będzie w dniach 25-31 marca 2019 r.  pod hasłem  Learn. Save. Earn - Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj.  UKNFpo raz piąty pełni rolę koordynatora GMW na poziomie krajowym. Koordynacja GMW przez UKNF realizowana jest w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR.

Celem kampanii GMW jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym i biedą.

Warunki uczestnictwa w GMW:
Jedynym warunkiem uczestnictwa szkoły/biblioteki publicznej w kampanii GMW 2019 jest zaplanowanie i realizacja podczas Światowego Tygodnia Pieniądza minimum jednego działania o możliwie największym zasięgu nawiązującego do hasła Zdobywaj wiedzę. Zarabiaj. Oszczędzaj. Przy wyborze form aktywności szkolni koordynatorzy mogą skorzystać z takich propozycji jak: lekcja z aktywnym udziałem uczniów, warsztaty, debata, prezentacja multimedialna, maraton gier o tematyce finansowej, konkursy wiedzy i umiejętności, konkursy obejmujące różne dziedziny twórczości artystycznej i towarzyszące im wystawy (m.in. konkurs na plakat promujący hasło przewodnie GMW, projekt skarbonki, konkurs filmowy, literacki), projekt badawczy z zakresu oszczędzania/zarządzania budżetem domowym, audycja emitowana przez szkolny radiowęzeł, gazetka szkolna, spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów.

Zgłoszenie uczestnictwa w GMW
Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy wyłącznie na pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego na stronie www.knf.gov.pl pod adresem: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/formularze?articleId=64712&p_id=18

Więcej informacji o GMW: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/konkursy?articleId=64705&p_id=18

Termin przesyłania zgłoszeń do 24 marca 2019 r. (włącznie).