szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« kwiecień 2019 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Podsumowanie konferencji Zrozumieć świat – edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju zorganizowana
miniatura
2018/11/28

22 listopada 2018 r. w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., odbyła się konferencja Zrozumieć świat – edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju zorganizowana z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej w ramach projektu ORE i MSZ Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II.

Celem konferencji było promowanie edukacji globalnej i Celów Zrównoważonego Rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem Celu 16. Pokój, Sprawiedliwość, Silne Instytucje.

W pierwszej części konferencji Szkolni Liderzy Edukacji Globalnej zaprezentowali swoje doświadczenia z realizacji projektu  oraz podzielili się dobrymi praktykami. Uczestnicy wysłuchali prezentacji p. Agaty Wyżgi ze Szkoły Podstawowej w Krzeszycach, która w ubiegłym roku otrzymała tytuł Szkoły Liderów Edukacji Globalnej oraz p. Agnieszki Żelaznej ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie Wlkp. nagrodzonej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie tytułem i statuetką Lidera Edukacji Globalnej. Inspirujące okazały się wystąpienia p. Alicji Graś ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku oraz pań Jolanty Koniecznej i Joanny Wrony ze Szkoły Podstawowej w Przytocznej. Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. od kilku lat aktywnie uczestniczy w realizacji edukacji globalnej organizując warsztaty dla nauczycieli i uczniów oraz wzbogacając zbiory biblioteczne o publikacje, gry związane z edukacja globalną. Działania biblioteki zaprezentowała p. Eliza Paternowska. Dużym zainteresowaniem spotkała się informacja o teatrzyku Kamishibai, którym zajmuje się pani Maja Wilczewska z Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.

Druga cześć konferencji poświęcona była Celowi 16. Zrównoważonego Rozwoju Pokój, Sprawiedliwość, Silne Instytucje. W tej cześć mogliśmy wysłuchać prof. Pawła Leszczyńskiego, który wygłosił wykład poświęcony 25- leciu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce. Prof. Beata Orłowska poruszyła temat współczesnych stereotypów i uprzedzeń. Tematykę uprzedzeń i stereotypów kontynuował dr Piotr Krzyżanowski , który zaprezentował problem ochrony mniejszości narodowych i etnicznych w polskim i europejskim systemie prawnym. Konferencję zorganizował Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. we współpracy z Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Gorzowie Wlkp.

Projekt „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II” realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP

  
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid