« październik 2018 »
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”
2018/10/08

Blisko 170 prac plastycznych zostało nadesłanych na konkurs pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, który adresowany był do dzieci, uczniów klas IV - VII szkół podstawowych. Komisja konkursowa po długiej naradzie wybrała najlepsze prace. Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy, gadżety policyjne i nagrody. Konkurs zorganizowano w ramach Akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W czwartek, 4 października  2018 r. o godz. 10:00 w Sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. kilkuosobowa komisja konkursowa oceniła nadesłane prace na wojewódzki konkurs organizowany w ramach Programu działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje 2018”. Przedsięwzięcie przygotował Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. we współpracy z Wojewodą Lubuskim, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Gorzowie Wlkp.

Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznych zachowań wśród dzieci podczas wypoczynku letniego, edukacja i popularyzacja wiedzy wśród dzieci na temat odpowiednich zachowań nad wodą oraz promowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia i bezpiecznych zachowań.

Przy ocenianiu prac pod uwagę brano: zgodność pracy z tematyką konkursową, wartość artystyczną i techniczną wykonania pracy, oryginalność podejścia do tematu oraz wartość merytoryczną i walory edukacyjne pracy.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Julita Lisiecka, klasa 5, praca pt. „Kąpielisko na 5” – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu.

II miejsce – Iga Dukowska, klasa 5,  praca pt. „Dbam o bezpieczeństwo nad woda” - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Trzebielu.

III miejsce  - Hanna Blanka Helwingklasa, klasa 6, praca pt. „Uwielbiam wakacje, ale pamiętam o niebezpieczeństwie” - Szkoła Podstawowa nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze.

Laureaci otrzymają dyplomy i gadżety policyjne oraz nagrody ufundowane przez Wojewodę Lubuskiego, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

Opracował: Wydział Prewencji KWP Gorzów Wlkp.

Zobacz zdjęcia w fotogalerii: