« wrzesień 2018 »
Gra przestrzenna „Odkryj II RP”
2018/05/10

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w grze przestrzennej Odkryj II RP. Wydarzenie odbywa się w ramach „Lubuskich obchodów 100-lecia odzyskania  przez Polskę niepodległości” we współpracy z Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Do rozgrywki zapraszamy uczniów klas siódmych szkół podstawowych, uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Odkryj II RP to gra, która jest niecodzienną lekcją zarówno historii, jak i ekonomii. Gra w całości odbędzie się wewnątrz budynku Biblioteki Pedagogicznej, w scenerii wystawy składającej się z różnych instalacji, a prezentującej 8 regionów międzywojennej Polski. Podczas rozgrywki uczniowie wcielą się w role przedsiębiorców i poprowadzą własne interesy wędrując po ówczesnej  Rzeczpospolitej.

Czy wiedza historyczna jest niezbędna do ukończenia gry? Z pewnością się przyda, jednak przede wszystkim proponowana aktywność ma na celu usystematyzowanie dotychczas zdobytych informacji, rozwijanie umiejętności współpracy, obserwacji oraz kształtowanie myślenia przestrzennego. Tutaj liczy się w głównej mierze spostrzegawczość, spryt, strategia oraz dedukcja – ponieważ większość potrzebnych treści ukrytych jest w dostępnych każdemu graczowi materiałach. Podstawowym założeniem proponowanej przez nas gry nie jest wszak odpytywanie z historii, lecz jej odkrywanie.

Wszystkich zainteresowanych i ciekawych tej niecodziennej gry/wystawy zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej.

Obowiązują zapisy – informacji udziela Dział Udostępniania Zbiorów BP WOM.
tel. 957216135, 509-517-206
e-mail bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl