« czerwiec 2018 »
Zostań wolontariuszem akcji Żonkile podczas obchodów 75. rocznicy powstania w getcie warszawskim.
2018/02/15

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza wolontariuszy do współpracy przy organizacji szóstej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Jak co roku, 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, wolontariusze przekażą warszawiakom papierowe żonkile - symbol pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. Warto dołączyć do akcji
nagrodzonej tytułem najlepszej kampanii społecznej 2016 roku.

Akcja Żonkile została zainicjowana w 2013 r. przez Muzeum POLIN z okazji 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Od tej pory w akcji wzięło udział ponad 2,5 tysięcy wolontariuszy w samej Warszawie, którzy rozdali 300 tysięcy papierowych kwiatów. Dołączcie do nas w tym roku.

Zgłoszenia dla wolontariuszy indywidualnych przyjmowane są do 28 lutego: http://bit.ly/2lKElem

Od kilku lat polskie szkoły, biblioteki oraz instytucje edukacyjne włączają się do akcji Żonkile. Nauczyciele i przedstawiciele instytucji będą mieli w połowie marca do dyspozycji udostępnione specjalne materiały dydaktyczne dotyczące powstania w getcie warszawskim do wykorzystania w pracy z młodzieżą.

Zgłoszenia dla szkół, bibliotek i innych instytucji przyjmowane są do 17 kwietnia: http://bit.ly/2E0qTh7

Więcej informacji na stronie internetowej: www.polin.pl/pl/wolontariat

Źródło: www.polin.pl/pl