« październik 2018 »
Z szacunkiem do sieci
2018/02/08

- Jednym zdjęciem, jednym hejtem, jednym kliknięciem można zniszczyć człowieka – mówiła Agata Kądziołka-Świderska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie podczas warsztatów, które odbyły się 5 i 6 lutego 2018 roku w Bibliotece Pedagogicznej z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu odbywały się pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. W warsztatach przygotowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego  i Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji, wzięło udział ponad 100 uczniów z Szkoły Podstawowej nr 17 i Zespołu Szkół Ekonomicznych. Uczniowie z młodszych klas rozmawiali o bezpiecznym serfowaniu po Internecie. Młodzież skupiła się na prawach autorskich, piratowaniu i cyberprzemocy. - Internautom często się wydaje, że gdy siedzą  w domu przed ekranem i nikt ich nie widzi, mogę bezkarnie wypisywać na innych różne rzeczy. Tymczasem konsekwencje takich zachowań mogą być bardzo dotkliwe – przestrzegała Magdalena Kleist z Wydziału Prewencji KMP.

Oprócz policjantek warsztaty poprowadziły: Monika Markowska, Magdalena Janas i Magdalena Płatonow z Biblioteki Pedagogicznej.

Hanna Ciepiela

Fot. Monika Markowska, Agata Kądziołka-Świderska.

Zobacz zdjęcia w fotogalerii: