« październik 2018 »
II Ogólnopolska Konferencja dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej „Wzmacniacz Nauczanki”
2018/02/07

Zapraszamy Państwa na 2. konferencję dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej „Wzmacniacz Nauczanki”, która odbędzie się  15-16 marca 2018 r. w Poznaniu. Korzystając z ubiegłorocznych doświadczeń podpartych wieloletnią współpracą ze środowiskiem edukacyjnym proponujemy Państwu bogaty, rozwijający program, podnoszący standardy nauczania w placówkach oświatowych. Chcemy pokazać możliwości jakie dają aktywne formy nauczania, opierające się na pedagogice przygody. Pragniemy pokazać nauczycielom, że proces dydaktyczny nie musi odbywać się w szkolnej ławce – najbardziej naturalne formy bazują na doświadczeniu, przeżywaniu, dociekaniu, eksperymentowaniu. Aby dobrze wykorzystać możliwości jakie daje nam naturalny rozwój dziecka należy jednak dowiedzieć się jak konstruować zajęcia, aby zabawa stała się efektywną nauką.

Podczas konferencji dowiedzą się Państwo:

• jak skutecznie uczyć matematyki, wykorzystując własne, bezkosztowe pomoce dydaktyczne,
  • jak oswajać dzieci z ortografią bazując na wartościowych lekturach i metodzie czytania wrażeniowego,
  • jak kreatywnie prowadzić edukację geograficzną i konstruować proste gry terenowe dla klasy,
  • jak efektywnie nauczać przedmiotów przyrodniczych, wykorzystując metodę eksperymentu,
  • jak sprawić, aby nauka muzyki nie ograniczała się do poznawania piosenek – metoda Batii Strauss,
  • jak prowadzić lekcje wychowania fizycznego w klasach 0-III, ucząc innych kompetencji kluczowych,
  • jak komunikować się z rodzicami i budować klasowy zespół wsparcia,
  • jak radzić sobie z zaburzeniami integracji sensorycznej i dzieci,
  • jak odkryć w sobie pokłady kreatywności i stać się twórczym nauczycielem.
  • Program konferencji to dwa dni pełne kreatywnych wykładów, pokazów, spotkań autorskich oraz aktywnych warsztatów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie
www.wzmacniacznauczanki.pl

Organizator konferencji: Agencja Pracy Twórczej.