« sierpień 2018 »
Bezpieczny Internet w Bibliotece
2018/01/31

Biblioteka Pedagogiczna WOM przy ul. Łokietka 20 a w Gorzowie Wlkp. po raz kolejny przyłącza się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna edycje odbywa się pod hasłem: Tworzymy kulturę szacunku w sieci. Wspólnie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w terminie 5-9.02.2018 r. przygotowaliśmy warsztaty dla uczniów wszystkich typów szkół. Zajęcia edukacyjne Kopiowanie i wklejanie a praw autorskich przestrzeganie, Dzieci w sieci – czyli czego jeszcze nie wiecie, by bezpiecznie serfować po Internecie oraz Nie piratuj w sieci  kierowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Warsztaty dotyczyć będą zagadnień związanych z anonimowością w sieci, cyberprzemocą (happy slapping), poszanowaniem cudzej własności intelektualnej w kontekście wykorzystywania materiałów dostępnych w Internecie.
Zajęcia poprzedzi wystąpienie Pani policjant na temat zaufania, tolerancji, poszanowania prywatności i poglądów osób korzystających z Internetu.

Warsztaty odbędą się w Bibliotece Pedagogicznej WOM przy ul. Łokietka 20 a w Gorzowie Wlkp.