« styczeń 2018 »
Konkurs Poezji im. Reni Spiegel
2017/12/12

Minister Edukacji Narodowej zachęca do udziału w Konkursie Poezji im. Reni Spiegel. Inicjatywa jest skierowana do polskojęzycznych młodych poetów na całym świecie, którzy nie ukończyli 20 lat.

Wiersze można przesyłać do 30 grudnia 2017 r.
na adres info@reniaspiegelfoundation.org. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w styczniu 2018 r. podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu w Przemyślu. Wyróżnione utwory poetyckie zostaną opublikowane na stronie Fundacji Reni Spiegel oraz na portalach internetowych poświęconych poezji.

Wiersze będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych (młodzież do lat 14 oraz młodzież powyżej 14 lat). Zostanie również przyznana Nagroda Specjalna im. Reni Spiegel.

Celem konkursu jest promowanie twórczości Reni Spiegel oraz wspieranie aktywności poetyckiej młodego pokolenia. Inicjatywa przyczynia się także do integrowania polskojęzycznej młodzieży z całego świata.

Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Więcej informacji na stronie: http://www.reniaspiegelfoundation.org/pl/contest/

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Źródło: MEN