Rusza nabór do Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego!
2017/10/02

Rusza nabór do udziału w IV Lubuskim Sejmiku Młodzieżowym. O udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń. IV Lubuski Sejmik Młodzieżowy - pod patronatem Marszałek Elżbiety Anny Polak oraz Przewodniczącego Sejmiku Czesława Fiedorowicza - odbędzie się 6 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze pod hasłem „Szanując i ucząc się przeszłości Polski, lepiej kreujemy jej przyszłość”.

Młodzież z całego regionu wypracuje pomysły na uczczenie na terenie szkół przyszłorocznego kluczowego w historii naszego narodu wydarzenia - 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W sejmiku weźmie udział 60 uczniów z lubuskich szkół ponadgimnazjalnych, z których 30 wcieli się w role Radnych Województwa Lubuskiego, a 30 uczniów – dziennikarzy będzie pisemnie relacjonować obrady Sejmiku.

W tym roku obradom będą towarzyszyły targi edukacyjne, pokażemy, dlaczego warto studiować w Lubuskiem. W trakcie IV Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego zaprezentują sią uczelnie z województwa lubuskiego. W ciekawy sposób „porwą” uczniów do wspólnych zajęć. W ten sposób będą promować kierunki studiów, które otrzymały wsparcie z budżetu Województwa Lubuskiego.

Więcej informacji  na stronie:

Źródło: lubuskie.pl