szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« kwiecień 2018 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Global Money Week - Światowy Tydzień Pieniądza
miniatura
2017/02/24

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) ma przyjemność zaprosić szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne do włączenia się w międzynarodową akcję Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza, której tegoroczna edycja będzie przebiegać w dniach 27 marca – 2 kwietnia pod hasłem „Learn. Save. Earn” – „Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj”.

W roku ubiegłym akcją GMW objętych zostało ok. 7 milionów dzieci i młodzieży na całym świecie w 132 krajach dzięki zaangażowaniu 13 950 organizacji, pośród których znalazły się m.in. banki centralne, instytucje nadzorujące rynek finansowy, organizacje społeczności lokalnej i regionalnej, uczelnie wyższe i inne placówki oświatowe. Inicjatorem i koordynatorem przedsięwzięcia na poziomie międzynarodowym jest organizacja pożytku publicznego Child & Youth Finance International (CYFI), której działalność zyskała poparcie m.in. Komisji Europejskiej, The Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD) oraz Parlamentu Europejskiego.

Warunkiem uczestnictwa szkoły w koordynowanej przez UKNF akcji GMW jest zaplanowanie oraz realizacja podczas Światowego Tygodnia Pieniądza działania, aktywności w wybranej przez szkołę formie, nawiązującej do hasła „Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj”. Proponowane przez nas formy to m.in. wszelkiego rodzaju konkursy - konkurs wiedzy, konkurs plastyczny, np. na najciekawszy projekt skarbonki, czy plakat, konkurs filmowy, przygotowane i przeprowadzone przez uczniów badanie - ankieta, lekcje oraz warsztaty, prezentacje z zakresu edukacji finansowej.

W ramach wsparcia dla nauczycieli dowolnych przedmiotów, którzy zadeklarują chęć zaangażowania się w projekt, mamy do zaoferowania publikacje edukacyjne wydane nakładem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), w tym gotowe scenariusze lekcji z zakresu zasad funkcjonowania rynku finansowego dostosowane do różnych poziomów nauczania oraz materiały z logo KNF, które mogą posłużyć jako nagrody dla najbardziej aktywnych uczniów, czy nagrody w organizowanych konkursach. Dla szkół biorących udział w projekcie przewidujemy ponadto dyplomy oraz wyróżnienie poprzez promocję szkoły w materiałach informacyjnych zarówno na stronie internetowej www.knf.gov.pl, jak i profilach społecznościowych UKNF, a także na głównej stronie dedykowanej akcji GMW, tj. www.globalmoneyweek.org, jak i w publikacji „Global Money Week Report 2017”. Zgłoszeń należy dokonywać wyłącznie drogą elektroniczną na załączonym formularzu na adres: cedur@knf.gov.pl do dnia 6 marca 2017 r.

Kontakt w przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości:
Departament Komunikacji Społecznej, Anna Rojek: tel. 22 262 48 59, e-mail: anna.rojek@knf.gov.pl.

Załączniki:


Przydatne linki:

www.globalmoneyweek.org
logo GMW i inne materiały graficzne do pobrania: http://www.globalmoneyweek.org/gmw-resources/global-money-week-logos.html

 

Źródło: Komisja Nadzoru Finansowego

  
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid