szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« marzec 2021 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Czasopisma w Internecie (częściowo online)

Biblioteka – Centrum Informacji

Kwartalnik w prosty i nowoczesny sposób przedstawia nauczycielom bibliotekarzom proces komputeryzacji i cyfryzacji. Nie tylko biblioteki i szkoły, ale również czytelnictwa, edukacji, a nawet życia młodzieży. Sprawia, że Szkolne Centrum Informacji stanie się komputerowym centrum szkoły z prawdziwego zdarzenia, odpowiadającym coraz większym wymaganiom współczesnej młodzieży. Podejmuje zagadnienia związane z organizacją pracy, edukacją w centrum multimedialnym, kształceniem nauczycieli bibliotekarzy, proponowanym modelem biblioteki 2.0, wielorakim wykorzystaniem  internetu, e-learningiem, zjawiskami związanymi z internetem 2.0, nowymi mediami. Promuje i wspiera proces cyfryzacji bibliotek i stanowi kompendium wiedzy potrzebnej do jego realizacji. Czasopismo dostępne w prenumeracie. Archiwalne artykuły dostępne w Internecie za odpłatnością. UWAGA!  Prenumeratorzy "Biblioteki w Szkole", kwartalnik "Biblioteka - Centrum Informacji" otrzymują jako bezpłatny dodatek.

 

Biblioteka w Szkole

Miesięcznik dla nauczycieli bibliotekarzy. Online dostępny wykaz artykułów oraz możliwość przeszukiwania interesujących treści w przeglądarce. Czasopismo dostępne w prenumeracie.

 

Bibliotekarz

Periodyk o charakterze fachowym adresowany do bibliotekarzy bibliotek różnych typów, w szczególności publicznych i naukowych. Treści czasopisma dotyczą współczesnych problemów polskiego i światowego bibliotekarstwa w aspekcie teoretycznym, jak i praktycznym. Pismo szczególnie dla bibliotekarzy zainteresowanych problematyką organizacji i funkcjonowania warsztatu biblioteczno-informacyjnego. Ukazuje się od 1929 r. Jest wydawane przez SBP i Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy. Starsze numery dostępne są w Archiwum Cyfrowym SBP.

 

Chemia w Szkole

Czasopismo dla nauczycieli chemii wszystkich typów szkół oraz wykładowców i studentów chemii o kierunkach pedagogicznych. Zawiera materiały o różnorodnej tematyce, pomagające doskonalić nauczycieli w zakresie nauczania chemii. Na rynku wydawniczym ukazuje się od 1954 roku. Czasopismo dostępne w prenumeracie. On-line publikowane są wybrane artykuły.

 

Edukacja i Dialog : Czasopismo Liderów Edukacji

Dwumiesięcznik służący wymianie poglądów i informacji o współczesnej edukacji, ukazujący pomysły na to, aby zmienić wizerunek polskiej oświaty. Online dostępne numery archiwalne z lat 1994-2012.

 

e-Dyrektor Szkoły

e.DyrektorSzkoly.pl to wersja online czasopisma "Dyrektor Szkoły - miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej", niezastąpionego w pracy każdego dyrektora. „Dyrektor Szkoły” to kompendium wiedzy z zakresu zarządzania, prawa, finansów oraz polityki oświatowej. Wersja elektroniczna  to nowoczesna forma dostępu do specjalistycznych informacji i artykułów z możliwością wyszukiwania tekstowego, drukowania i prezentacji; funkcje włączania trybu pełnoekranowego i powiększania strony podnoszą komfort czytania. Czasopismo dostępne jest w prenumeracie w wersji online lub na płycie CD.

 

Emocje

  Czasopismo dla nauczycieli - wychowawców, pedagogów oraz psychologów szkolnych, a także rodziców. Tytuł poświęcony najważniejszym problemom wychowawczym dzieci i młodzieży, zagadnieniom psychologicznym, społecznym, zdrowotnym i terapeutycznym, związanym z rozwojem młodych ludzi. Artykuły problemowe uzupełniają porady pedagogów, psychologów i socjologów, wywiady, reportaże, ciekawostki, felietony i psychotesty. Dostępne w prenumeracie. Online publikowane są wybrane artykuły.

 

Fizyka w szkole

Czasopismo dla nauczycieli fizyki na wszystkich poziomach nauczania i w różnych typach szkół. Jego zadaniem jest podnoszenie oraz doskonalenie stopnia umiejętności zawodowych nauczycieli poprzez aktualizację ich wiedzy z zakresu fizyki oraz umiejętności dydaktycznych. Pismo dostępne w prenumeracie.

 

Konspekt

Dwumiesięcznik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Numery od 2 do 34 dostępne są online pod adresem: http://www.up.krakow.pl/konspekt/index.php?r=1.

 

Poradnik Bibliotekarza

Pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w  bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek. „Poradnik” jest czasopismem problemowo-warsztatowym o charakterze popularnym. Ukazuje się w wersji papierowej i od 15.02.2008 r.W wersji elektronicznej dostępne online są roczniki 1999-2009.Od lutego  2007 r.   ukazuje się drukiem  miesięczny dodatek do „Poradnika Bibliotekarza” –„Świat Książki Dziecięcej”- poświęcony problematyce książki, literatury, bibliotek dziecięcych i promocji czytelnictwa wśród młodych czytelników.

 

Świetlica w szkole

Ogólnopolski kwartalnik instrukcyjno-metodyczny i informacyjny. Pierwsze w Polsce czasopismo adresowane do nauczycieli wychowawców świetlicy. Zawiera m.in: scenariusze i konspekty zajęć oraz przedstawień, przepisy prawne dotyczące świetlic i jej wychowawców, droga do awansu zawodowego wychowawców świetlic, porady ekspertów i metodyków. Od 2013 roku "Świetlica w Szkole" będzie się ukazywała jako dwumiesięcznik. Czasopismo dostępne w prenumeracie. Archiwalne artykuły dostępne w Internecie za odpłatnością.

 

Uczę Nowocześnie

Magazyn EFUN powstał na gruncie najlepszych doświadczeń ukazującego się od dwóch lat miesięcznika „EduFakty” oraz magazynu „Uczę Nowocześnie” – metodycznego przewodnika po świecie nowoczesnych technologii w edukacji. Dostępny jest w prenumeracie w wersji tradycyjnej i elektronicznej. Archiwalne numery dostępne są online.

 

Wszystko dla Szkoły : miesięcznik z pokoju nauczycielskiego

Ogólnopolski miesięcznik przeznaczony dla nauczycieli oraz dyrektorów szkół wszystkich typów. Celem czasopisma jest możliwie szeroka prezentacja życia szkolnego, alternatyw edukacyjnych oraz pomysłów inspirujących do realizacji zajęć dydaktycznych i wychowawczych. Adnotowany wykaz artykułów oraz możliwość przeszukiwania interesujących treści w przeglądarce. Artykuły archiwalne są dostępne online za odpłatnością.

 

Zagadnienia Informacji Naukowej

Półrocznik, czasopismo naukowe, w którym publikowane są artykuły omawiające teoretyczne i praktyczne aspekty informacji naukowej. Zawiera również recenzje książek, sprawozdania z konferencji, warsztatów i seminariów poświęconych zagadnieniom informacji naukowej. Numery archiwalne Zagadnień Informacji Naukowej w postaci zdigitalizowanej dostępne są na stronach Bibliologicznej Biblioteki Cyfrowej oraz poprzez Archiwum Cyfrowe SBP.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid