szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« marzec 2021 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Portale, serwisy informacyjne

Fundacja "Promyk Słońca"

Fundacja realizuje model zintegrowanych i kompleksowych działań w zakresie opieki nad dzieckiem i jego rodziną poprzez aktywność w różnych obszarach m.in.: wczesna diagnostyka, opieka, edukacja, wsparcie dla rodziców i opiekunów.
  

Biblioteka prawa oświatowego

  http://www.bibliotekako.pl/

Serwis całkowicie poświęcony prawu oświatowemu.  Znajdują się tu ustawy, rozporządzenia, orzecznictwa. Zakładki poświęcone nauczycielom i dyrektorom szkół.

 

E-globalna

e-globalna.edu.pl/index.php

Internetowa baza ponad 300 otwartych zasobów do edukacji globalnej. Znajdują się w niej scenariusze, ćwiczenia, materiały wizualne, karty pracy, gry i materiały dodatkowe opracowane z myślą o różnych poziomach edukacyjnych i przedmiotach, dotyczących różnych regionów geograficznych czy obszarów tematycznych.

 

Edukacja medialna

  http://edukacjamedialna.edu.pl/

Serwis prowadzony przez Fundację Nowoczesna Polska. Zawiera gotowe materiały do realizacji edukacji medialnej na lekcjach języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, etyki i informatyki.

 

Edux.pl

 www.edukacja.edux.pl/

Na łamach serwisu Edux.pl zamieszczane są publikacje edukacyjne nauczycieli rozmaitych szczebli kształcenia. Publikowanie ich na portalu jest całkowicie bezpłatne.

 

Edunews – portal o nowoczesnej edukacji
http://www.edunews.pl/
Portal propagujący nowoczesne rozwiązania w edukacji. Ukazuje wiele innowacyjnych rozwiązań, w szczególności z wykorzystaniem technologii informacyjnych.

 

Edupedia

  http://www.edupedia.pl/

W serwisie: encyklopedia szkolna, słowniki języka polskiego i języków obcych.

 

Edurada.pl

edurada.pl/

To portal edukacyjny stworzony z myślą  o  wszystkich ludziach zaangażowanych w edukację, pasjonatów uczenia się i rozwoju. Dostarcza wiedzy i narzędzi zarządzania nią, stwarza możliwość poznawania teorii przez pryzmat dobrej praktyki. To forum wymiany informacji, myśli, opinii i doświadczeń dyrektorów, nauczycieli, rodziców, studentów, osób zajmujących się finansami szkoły i tych, którzy na nią patrzą z perspektywy organu prowadzącego.

 

Experto24.pl

www.experto24.pl/oswiata/

Dział Oświata na experto24.pl stanowi kompleksowe źródło wiedzy o systemie oświaty. Eksperci udzielają porad dotyczących interpretacji karty nauczyciela i ustawy o systemie oświaty. Dzięki tym poradom zarówno nauczyciel jak i dyrektor szkoły pozbędzie się wątpliwości dotyczących interpretacji obowiązującego prawa.
 

Fotocasty.pl

  http://fotocasty.pl/

Fotocasty.pl to pierwszy polski portal publikujący fotocasty i umożliwiający tworzenie ich online. Innowacyjne  narzędzie dzięki, któremu można tworzyć profesjonalne prezentacje dźwiękowo – fotograficzne.

 

KhanAcademy

  http://www.edukacjaprzyszlosci.pl

Biblioteka Khan Academy obejmuje ponad 3200 filmów z obszarów matematyki, biologii, chemii, fizyki, atronomii, historii, medycyny, informatyki.

Bezpłatna światowej klasy edukacja dla każdego, w dowolnym miejscu.

 

Pamięć.pl – portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej
   http://pamiec.pl/
Działalność edukacyjna IPN ma na celu kształcenie historycznego Polaków oraz upowszechnianie w różnych formach wiedzy o najnowszej historii Polski. W ofercie skierowanej do środowisk szkolnych (także polonijnych) znajdują się m.in. projekty edukacyjne, lekcje, wykłady, warsztaty, konkursy, rajdy, pokazy filmowe i propozycje doskonalenia zawodowego dla nauczycieli. Wiele propozycji skierowanych do ogółu społeczeństwa, np. wystawy, wykłady otwarte czy prezentacje książek.

Pedagogia – pomoc psychologiczno-pedagogiczna
http://www.pedagogia.pl/
Serwis poświęcony reformie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zamieszcza niezbędne dokumenty i specjalistyczne artykuły.

Portal oświatowy

  http://www.portaloswiatowy.pl/

Serwis przedstawia rozwiązania dla placówki oświatowej: wzory dokumentów, porady, procedury, akty prawne, orzeczenia.
 

Scholaris – Portal wiedzy dla nauczycieli
  http://www.scholaris.pl/
Projekt realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Zawiera różnorodne zasoby edukacyjne dla nauczycieli wszystkich przedmiotów i specjalności ze wszystkich etapów edukacyjnych. Znajduje się tam narzędzie do tworzenia własnych lekcji.

 

 System Informacji Oświatowej (SIO)

www.sio.edu.pl
Serwis informacyjny redagowany przez Firmę QNT Systemy Informatyczne. Aktualne informacje dotyczące wdrażania SIO oraz forum dyskusyjne oraz pliki do pobrania.

 

Eszkola.pl – portal edukacyjny
eszkola.pl/
Portal kierowany do uczniów i  nauczycieli. Materiały dotyczące awansu zawodowego nauczycieli (plany rozwoju zawodowego, sprawozdania, publikacje) oraz ściągi dla uczniów. Zapewnia publikowanie materiałów w Internecie. Oferuje rozrywkę (m. in.: horoskop, senniki, świat nauki).
 

Ściąga.pl

  http://www.sciaga.pl/
Portal zamieszcza wypracowania z różnych przedmiotów na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej, testy, słowniki tematyczne oraz wykaz studiów i kursów przygotowujących młodzież do kształcenia w szkołach wyższych.

 

Uczelnie.pl

  http://www.uczelnie.pl/

Serwis u uczelniach i kierunkach studiów, również o studiach za granicą.
 

 

 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid