szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« czerwiec 2020 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Finał konkursu gazetek szkolnych

Głowy pełne pomysłów

- Pisanie to mądra zabawa – mówiła Ania Wardak z „Kuriera Dwójki” podczas finału XIV Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego, który odbył się 11 czerwca 2019 r.  w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp. 

Ania Wardak jest sekretarzem redakcji w gazetce szkolnej „Kurier Dwójki” i razem z Jakubem Sadowym, redaktorem naczelnym, mają przy tworzeniu gazetki sporo pracy:

-  Mobilizujemy dziennikarzy, wymyślamy tematy, zabieramy teksty – opowiadają.  - Ktoś z boku może powiedzieć, że to wielki obowiązek. Ale dla nas gazetka to hobby. Dzięki niej  możemy uwolnić wyobraźnię i oderwać się od codzienności. I nie mamy problemów z pisaniem…  wypracowań.

Gazetka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach, którą tworzą  Jakub, Ania oraz inni zdolni młodzi ludzie pod  wodzą nauczycielki Jolanty Błażków, jest nagradzana w wielu konkursach.  Tak było też na finale XIV Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego w roku szkolnym 2018/2019 - „Kurier Dwójki” odebrał jedną z czterech równorzędnych nagród w kategorii szkół podstawowych. W tej samej kategorii nagrody otrzymały gazetki:  Przybij Piątkę  ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Żarach, „Ikaria” ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Gorzowie  i „Na Marginesie” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulęcinie.    

Konkursowe wyróżnienia zdobyły gazetki:  Wesoła Czternastka” ze Szkoły Podstawowej  nr 14 w Zielonej Górze, „Przerwa” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w  Drezdenku,  Kurier z Mokrą Głową  ze Szkoły Podstawowej nr 6  w Świebodzinie, „ Spoko” z Publicznej  Szkoły Podstawowej nr 2 w  Żaganiu i „Kropka” ze Szkoły Podstawowej  nr 2 w Kostrzynie nad Odrą. 

W kategorii szkół ponadpodstawowych nagrodzono gazetki: K.I.T. z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie,  Niecodziennik” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w  Drezdenku i „Głos Patio  z IV Liceum Ogólnokształcącego w  Gorzowie.  Wyróżnienia zdobyły gazetki  Gazeton” z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z Żaganiu oraz „Poliester” z  Zespołu Szkół Odzieżowych w Gorzowie.  Przyznano też nagrody gazetkom: „Skrzat” z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lipkach Wielkich i „Ploteczkom ze Szkolnej Teczki” z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w  Zielonej Górze .

Tradycyjnie już młodzi dziennikarze podczas finału zaprezentowali swoją twórczość. Wielkimi brawami nagrodzono reporterską opowieść o Chinach i zabawne felietony ze szkolnego korytarza.   – Chciałabym w przyszłości studiować dziennikarstwo – przyznała Oliwia Bartnik , autorka jednego z czytanych tekstów.

Konkurs na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.  Jednym z fundatorów nagród był gorzowski Urząd Miasta.  

Hanna Ciepiela

Fot. Monika Panek

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Konkurs gazetek szkolnych 2019


 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid