szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« czerwiec 2020 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Biblioteka Pedagogiczna na nocnym szlaku

Biblioteka Pedagogiczna po raz czwarty  przyłączyła się do gorzowskiego Nocnego Szlaku Kulturalnego. W sobotnią noc 10 czerwca 2017 roku odwiedziło ją ponad 300 wędrowców.

Nocny Szlak  Kulturalny rozpoczął się w Bibliotece Pedagogicznej o godzinie dziewiętnastej a zakończył po północy. Na zwiedzających czekała wystawa „Kopie nieidealna”,  przygotowana przez gorzowską grupę fotograficzną „fCzasowicze”.

– Jesteśmy dwunastką gorzowian, spotykamy się raz w tygodniu, w różnych miejscach.  Lubimy się i mamy wspólną pasję, czyli fotografię - mówiła Małgorzata Nowak.  – Kilka miesięcy temu postanowiliśmy, że przyłączymy się do Nocnego Szlaku i pokażemy nasze prace zainspirowane kadrami filmowymi oraz obrazami.  Sami byliśmy modelami, sami wyszukiwaliśmy rekwizyty, ubrania…

- Pomysły rodziły się w trakcie przebieranek  - dodaje „fCzasowiczka”  Justyna. - To była taka nasza artystyczna zabawa po godzinach pracy …

Na wystawie zaśmiać się i zadumać można przy „Śniadaniu na trawie” z modelami w skarpetkach i „Lekcji anatomii doktora Tulpa” z medykami trzymającymi w dłoniach telefony komórkowe. Duże wrażenie robi prawie idealnie odtworzony obraz „Żydówki z pomarańczami” oraz poetycki kadr z filmu „Ida”. 

Sobotnia prezentacja bardzo spodobała się tłumnie przybyłym gościom. Jedna ze zwiedzających stwierdziła nawet,  że niektóre ze zdjęć są…  fajniejsze od prawdziwych obrazów.

Podczas nocnego szlaku furorę robił też biblioteczny Kącik Retro. Można tam było się powygłupiać, poprzymierzać kapelusze oraz stare ubranie i zapozować do zdjęć z różnymi rekwizytami . Z tej propozycji skorzystało  ponad dwustu widzów. Zdjęcia z fotograficznej sesji oglądać można na facebooku Biblioteki Pedagogicznej.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja najcenniejszych bibliotecznych starodruków. Najciekawszy to „klocek introligatorski ”, czyli kilka druków z różnymi datami od 1595 do 1620 roku połączonych wspólną oprawą. Do ciekawostek można też zaliczyć komentarz do listów św. Pawła. Książka na okładce ma wytłoczony rok 1564, a na stronie tytułowej rok 1557. Jednak na widzach największe wrażenie robił przestrzelony na wylot dwudziesty tom encyklopedii „Meyers Konversations Lexikon” z 1908 roku z pieczątkami landsberskich bibliotek.

Noc w bibliotece zorganizowały:  Monika Markowska, Izabela Mądrzak, Hanna Ciepiela i Magdalena Janas.

Wystawę „Kopia nieidealna” można oglądać w Czytelni Głównej Biblioteki Pedagogicznej do końca czerwca.

Hanna Ciepiela

fot. Monika Markowska

Zobacz zdjęcia w galerii

Nocny Szlak Kulturalny 2017


 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid