szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« luty 2021 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28
Cały Gorzów czyta dzieciom

Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo”, działający przy Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., obchodził swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji odbyła się uroczystość, w trakcie której nie zabrakło głośnego czytania, zabaw oraz tęczowego tortu.  Wysłuchaliśmy też wykładu Marzanny Kuszyńskiej, dyrektora regionalnego Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Dodatkową atrakcją była możliwość zakupienia książek Wydawnictwa Zakamarki.

 

Nasz Klub zrzesza 20 aktywnych Czytających Rodzin, uczestniczących w comiesięcznych spotkaniach. Podczas rocznej działalności odbyło się 10 spotkań. Wzięło w nich udział ponad 200 osób. Działalność naszego KCR została wyróżniona przez Fundację ABC XXI wizytą pisarza Łukasza Wierzbickiego, autora m. in. książki „Afryka Kazika”.

Nawiązaliśmy również współpracę z gorzowskimi instytucjami: CEA Filharmonią Gorzowską oraz Klubem Sportowym Stal Gorzów, które bardzo chętnie udostępniły swoje obiekty.  Nasze klubowe spotkania urozmaiciła obecność tancerzy z Centrum Tańca Fan Dance oraz logopedy z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.

Przystanek Czytankowo” zaistniał w blogosferze. Na blogu zamieszczane są nie tylko informacje o spotkaniach, ale także recenzje rodziców o ciekawych książkach dla dzieci.

Dzięki zaangażowanym klubowiczom uruchomiliśmy rok temu Wymienialnię. Dziś możemy poszczyć się 40 udostępnionymi książkami.

Po roku działalności możemy śmiało stwierdzić, że Klub Czytających Rodzin to coś więcej niż tylko comiesięczne spotkania. To przede wszystkim znakomita okazja do wymiany doświadczeń rodzicielskich i czytelniczych, a także okazja do zatrzymania się na chwilę w zabieganym świecie i zapamiętania chwil spędzonych na wspólnej zabawie z dziećmi.  

Mamy nadzieję, że nasz Klub będzie wzmacniał więź rodzinną i obdarowywał dzieci pozytywnym bagażem doświadczeń.

 

Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom bardzo dziękujemy za docenienie naszej działalności.

 

 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid