Ukraińscy uczniowie i uczennice w naszej klasie – poradnik dla nauczycieli biologii i wychowawców

Zachęcamy nauczycieli biologii i wychowawców do zapoznania się z poradnikami, które zamieściliśmy w Serwisie Doradców metodycznych na naszym Moodlu. Materiały to poradniki, w których można znaleźć:

1. Ukraińscy uczniowie i uczennice w naszej klasie: poradnik przedmiotowy: biologia

• Wstęp opisujący ogólne cechy ukraińskiego systemu kształcenia.
    • Porównanie podstaw programowych przedmiotu biologia dla klas 5-11 systemu edukacji w Ukrainie z programem polskim.
    • Pomysły na wdrożenie zmiany na lekcjach przedmiotowych biologii i przyrody.
    • Zestawienie tematów realizowanych wg zapisów Podstaw Programowych.

2. Ukraińscy uczniowie i uczennice w naszej klasie: poradnik wychowawczy:

• Pomysły na działania wychowawcze dla wychowawców.
    • Rozwiązania pomagające zapobiegać trudnym wychowawczo sytuacjom, które mogą się pojawiać między uczniami w czasie lekcji.
    • Sposoby radzenia sobie z zaburzeniami dyscypliny w czasie lekcji przedmiotowych.

LINK DO SERWISU DORADCY z poradnikami: https://moodle.womgorz.edu.pl/course/view.php?id=163