Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę biblioteki”.

Konferencja online (aplikacja Teams) odbędzie się 29 sierpnia 2024 r. (czwartek) w godz. 10.00 – 12.30.

Nasi Prelegenci:

  • Patrycja Karykowska – nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 27 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kielcach, w której  prowadzi bibliotekę „U Sowy Poczytajki”. Pomysłodawczyni  licznych ogólnopolskich projektów edukacyjnych i czytelniczych. Za działalność na rzecz edukacji nagrodzona tytułem Nauczyciel na Medal 2022 oraz nagrodą im. Janusza Korczaka w 2023.
  • Wioletta Matusiak – menadżerka ds. szkoleń i rozwoju w Wikimedia Polska. Edukatorka zaangażowana w projekty Mobilni Doradcy, Latarnicy Polski Cyfrowej, a także autorka inicjatyw – pasek dla każdego ucznia, strefy ciszy. Wyróżniona na Liście 100 za rozwijanie świadomości oraz  kompetencji cyfrowych  w Polsce.
  • Katarzyna Paliga – nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej  nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej. Inicjatorka projektów: „Zmysłoczułe Szkoły” oraz „Czytanie na Polanie”.  W 2023 r. nominowana do nagrody im. Profesora Józefa Pietera przyznawanej wybitnym nauczycielom.
  • Katarzyna Konopka – Członek Zarządu i kierownik projektów w Fundacji Powszechnego Czytania, do których należą przede wszystkim programy „Książka na Receptę”, „Ratownicy Czytelnictwa” oraz międzynarodowa akcja „Książka Chroni”.
  • Małgorzata Jednoralska-Józefczyk – nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 2 w Bolszewie, w której prowadzi kreatywną i inspirującą „Bibliotekę Motyli”  nagrodzoną w 16. edycji konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa.

 

Organizatorki konferencji: Anna Giniewska i Magdalena Janas – nauczycielki bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej WOM w Gorzowie Wielkopolskim.

Obowiązuje rejestracja: https://oferta.womgorz.edu.pl/index_new.php?svc=rejestracja&act=knf&id=73&do=3531

Program konferencji [pobierz]

Serdecznie zapraszamy!

Aktualności

Więcej informacji