Biblioteki dla Ukrainy

Zachęcamy do korzystania ze strony, która została stworzona z myślą o bibliotekach pomagających osobom przybyłym do Polski po inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Na stronie znajdują się między innymi: praktyczne informacje (linki, wskazówki) dla osób przybyłych z Ukrainy,informacje o przepisach prawa oraz ofertach pomocy prawnej, materiały edukacyjne, scenariusze zajęć,informacje i materiały o nauce języka ukraińskiego oraz języka polskiego jako języka obcego, linki do stron z książkami i audiobookami w języku ukraińskim, linki do stron z przykładami działań bibliotek, materiały promocyjne, materiały o radzeniu sobie z dezinformacją.

Więcej informacji na stronie: https://bibliotekidlaukrainy.org.pl/

Źródło: FRSI w ramach programu PRB

Bezpłatne warsztaty z Astrą dla nauczycieli

Biblioteka Pedagogiczna wspólnie z firmą ASTRA S.A. zaprasza na bezpłatne warsztaty ASTRA INSPIRUJE. Warsztaty skierowane są do wychowawców przedszkolnych, nauczycieli klas wczesnoszkolnych, nauczycieli plastyki, pedagogów,