„Zdrowie? Ogarniam TO!” – konkurs organizowany przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej

Zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Zdrowia pt. „Zdrowie? Ogarniam TO!” który jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Planuję Długie Życie.

Konkurs został przedłużony do 30 kwietnia 2024 roku.

Konkurs ten organizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem jest promowanie zdrowego stylu życia i podnoszenie świadomości na temat profilaktyki chorób nowotworowych.

Prace konkursowe mogą być przygotowane indywidualnie lub zespołowo, a uczestnicy mają możliwość wyboru jednej z trzech kategorii: komiks, piosenka z teledyskiem lub film.

Termin nadsyłania prac: do 30 kwietnia 2024 r.

Więcej szczegółów na stronie: https://planujedlugiezycie.pl/zdrowieogarniamto/

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę