XXXII Ogólnopolski konkurs na opowiadanie olimpijskie im. Jana Parandowskiego

Informujemy, że Polski Komitet Olimpijski ma przyjemność ogłosić konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych – z klas IV-VI oraz VII-VIII. Własne doświadczenie sportowe, losy znanych zawodniczek i zawodników, radość z ruchu, wysiłku i zwycięstwa nad sobą to przykładowe wątki literackie opowiadań tegorocznego konkursu.

Co roku otrzymujemy bardzo ciekawe prace, pełne sportowych emocji i wyrazistych bohaterów, którzy przeżywają małe i większe przygody – bliżej lub dalej od swojego domu. Walczą ze słabościami, upadają i podnoszą się. Marzą, by stanąć na podium. Niektórym się udaje, inni próbują dalej. Co ważne, młodzi uczestnicy konkursu są uważnymi i wrażliwymi obserwatorami otaczającego ich, szybko zmieniającego się świata. Odzwierciedlają to tytuły książek ze zwycięskimi pracami jak np. „Stadiony nadziei”, „Siła marzeń”, „Jesteśmy jedną drużyną”, „Dogonić siebie”, „Mierzymy wysoko”, „Wracamy do gry…” – mówią organizatorzy.

Jaki będzie tytuł kolejnej? Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i przesyłanie prac do 13 kwietnia 2022 roku! Niech zachętą będą słowa wieloletniego recenzenta dr. Krzysztofa Zuchory:

Opisywanie sportu przychodzi dzieciom łatwo, same przecież tworzą jego obraz dobrze rozpoznany w zabawie. Wtedy wyobraźnia i fantazja dostarczają takiego materiału literackiego, że wystarczy poddać się natchnieniu. I pisać.

Tradycja organizacji KONKURSU NA OPOWIADANIE OLIMPIJSKIE IM. JANA PARANDOWSKIEGO sięga 1989 roku. W 2009 roku został uznany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za jedną z 20 najlepszych inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez narodowe komitety olimpijskie na świecie.

Szczegółowe informacje na stronie: https://olimpijski.pl/xxxii-ogolnopolski-konkurs-na-opowiadanie-olimpijskie-im-jana-parandowskiego/

Źródło: Polski Komitet Olimpijski

Razem możemy więcej!

Pracownia Zarządzania Oświatą Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza do udziału w seminarium dyrektorów szkół zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami w zakresie oceniania wewnątrzszkolnego. Seminarium odbędzie się