Konkurs fotograficzny „Bezpiecznie w ferie” rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny „Bezpiecznie w ferie” rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny „Bezpiecznie w ferie” rozstrzygnięty. Spośród nadesłanych prac najlepszą, zdaniem komisji konkursowej, okazała się praca wykonana przez Aleksandra Gutowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie pt.: „Kask to podstawa”. Konkurs organizowany był w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczne ferie”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Praca komisji konkursowej, składającej się z przedstawicieli Wojewody Lubuskiego, Lubuskiego Kuratora Oświaty, Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego oraz funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. jak zwykle przy tego typu wydarzeniach nie była prosta. jednak i tym razem Jury stanęło na wysokości zadania.

Przypomnijmy. Celem konkursu, kierowanego do uczniów klas IV-VIII było propagowanie bezpiecznych zachowań dzieci podczas wypoczynku zimowego. Za pomocą fotografii jego uczestnicy przedstawić mieli swoje spojrzenie na bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu podczas zimowego wypoczynku.

Przy ocenianiu prac pod uwagę brano: zgodność pracy z tematyką konkursową, wartość artystyczną i techniczną wykonania pracy oraz wartość merytoryczną i walory edukacyjne pracy.

Do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., organizatora konkursu, wpłynęło ponad 40 prac. To spośród nich komisja wyłoniła trzech zwycięzców. Okazali się nimi:

  1. Aleksander Gutowski z SP nr 2 w Kożuchowie, praca pt. „Kask to podstawa”.
  2. Justyna Omelczuk z SP w Zbąszynku, praca pt. „Bezpieczeństwo na sankach”.
  3. Michał Bystrzejewski z ZE nr 6 w Zielonej Górze, praca pt. „Bezpieczny szlak”.

Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Wojewodę Lubuskiego, Kuratorium Oświaty
w Gorzowie Wlkp., Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy !

Źródło: Policja Lubuska

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji