XVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki „Obraz a słowo”

XVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki „Obraz a słowo”

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu ogłasza XVIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego”

Celem konkursu jest popularyzacja sztuki polskiej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja zbiorów muzealnych, aktywizacja dzieci i młodzieży, rozwijanie ich osobistych zainteresowań i wrażliwości  estetycznej.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Polega na opisaniu w dowolnej formie literackiej zaproponowanego dzieła sztuki znajdującego się w zbiorach Muzeum Górnośląskiego. Tegoroczny temat stanowi obraz Włodzimierza Tetmajera „Obieranie ziemniaków”.

Pierwszy etap eliminacji i wybór prac zgłoszonych do finału konkursu będzie przeprowadzony przez nauczycieli danej szkoły. Następnie wybrane teksty powinny być dostarczone w formie elektronicznej i w formie wydruku komputerowego do Muzeum Górnośląskiego.

Uczniowie mogą składać prace do 7 lutego 2022 roku.

Więcej informacji na stronie: http://ko-gorzow.edu.pl/xviii-ogolnopolski-konkurs-literacki-obraz-a-slowo/

Źródło: KO w Gorzowie Wielkopolskim

Aktualności

Jedenastu Wspaniałych

W środę 31 maja 2023 w Bibliotece Pedagogicznej WOM-u odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Zmagania trwały aż osiem miesięcy, ale zakończyły

Materiały dydaktyczne na temat praw dziecka

Informujemy, że Stowarzyszenie Inicjatyw Kreatywnych IN-KREA przygotowało innowacyjne materiały dydaktyczne na temat praw dziecka. W ramach projektu „Dzieci znają swoje prawa” w Programie Aktywni Obywatele

Więcej informacji