VIII edycja ogólnopolskiego projektu ekologicznego dotyczącego odnawialnych źródeł energii „Postaw na Słońce”

VIII edycja ogólnopolskiego projektu ekologicznego dotyczącego odnawialnych źródeł energii „Postaw na Słońce”

Zachęcamy do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego projektu ekologicznego dotyczącego odnawialnych źródeł energii „Postaw na Słońce”. Fundacja Banku Ochrony Środowiska od dwunastu lat zajmuje się edukacją prozdrowotną oraz ekologiczną dzieci i młodzieży z całego kraju. Pokazuje jak istotna w naszych czasach jest ochrona środowiska, dbanie o otaczający nas świat i edukacja młodego pokolenia. Dzięki naszym projektom uczniowie poszerzają wiedzę zawartą w programie szkolnym, uczą się samodzielności w poszukiwaniu informacji i pewności siebie w prezentowaniu ich. Dla nauczycieli są okazją do podnoszenia kompetencji zawodowych i rozwijania wśród uczniów umiejętności pracy w grupie.

Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii OZE, ze szczególnym naciskiem na instalacje fotowoltaiczne. Dostrzegając wagę tematu, projekt patronatami honorowymi objęli: Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Klimatu i Środowiska.

Dzięki projektowi „Postaw na Słońce” organizator chce uświadomić uczniom jakie są skutki pozyskiwania energii z paliw kopalnych. Chce też pokazać alternatywy — przyjazne dla środowiska i budżetu domowego.

Na projekt składają się dwa ogólnopolskie konkursy — badawczy i filmowy. Oba skierowane są do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkich typów. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli w związku z sytuacją epidemiczną w kraju tegoroczna edycja projektu została opracowana tak, aby wszystkie zadania mogły zostać wykonane zdalnie.

Więcej informacji na stronie: http://ko-gorzow.edu.pl/viii-edycja-ogolnopolskiego-projektu-ekologicznego-dotyczacego-odnawialnych-zrodel-energii-postaw-na-slonce/

Źródło: KO w Gorzowie Wielkopolskim

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji