Wystawa w dwóch kolorach

30 marca (środa) 2022 o godz. 10.00 w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego zostanie otwarta wystawa „My wśród was”, zorganizowana z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu.

Na wystawie zostaną pokazane  prace wykonane różnymi technikami plastycznymi przez podopiecznych gorzowskiego Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, Przedszkola Specjalnego dla Dzieci z Autyzmem, Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy oraz Szkoły SOWA.
Tradycyjnie już ekspozycja będzie miała niebieską oprawę, bowiem kolor ten jest symbolem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. W tym roku do koloru niebieskiego dołączy też kolor żółty, na znak przyjaźni z narodem ukraińskim.

Hanna Ciepiela
Fot. Mateusz Ciężki

Żonkile przypomną o bohaterach

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, w dniu rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, wolontariusze w całej Polsce będą wręczać przechodniom papierowe żonkile, kwiaty symbolizujące