Bezpłatne szkolenie online organizowane przez Wolters Kluwer pt. “Organizacja pracy szkół i przedszkoli z uczniami przybywającymi z Ukrainy od 24.02.2022 r.”

Zachęcamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online, które organizowane jest przez Wolters Kluwer. Szkolenie odbędzie się 11 kwietnia br. o godz. 13.00.

Program szkolenia:

• nowy tryb tworzenia innych lokalizacji prowadzenia zajęć przez szkoły i przedszkola w trakcie roku szkolnego,
  • wyłączenie edukacji domowej,
  • zagadnienia związane z organizacją oddziałów przygotowawczych w szkołach publicznych,
  • rozwiązania kadrowe związane z kształceniem uczniów przybywających z Ukrainy dotyczące nauczycieli i pomocy nauczyciela,
  • świadczenia jednostek samorządu terytorialnego na rzecz uczniów z Ukrainy w związku z pobieraniem edukacji w Polsce, o których można informować rodziców lub opiekunów dzieci.

Szkolenie skierowane jest do:

• dyrektorów i pracowników publicznych szkół i przedszkoli,
  • organów prowadzących, dyrektorów i pracowników niepublicznych szkół i przedszkoli.

Szczegółowe informacje na stronie: LINK

Źródło: Wolters Kluwer

Żonkile przypomną o bohaterach

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, w dniu rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, wolontariusze w całej Polsce będą wręczać przechodniom papierowe żonkile, kwiaty symbolizujące