Trzydzieści pomysłów na katedrę

Trzydzieści pomysłów na katedrę

– Wokół wieży latają ptaki, balony, latawce, bo chciałam, aby ta praca była żywa i wesoła – mówiła 9-letnia Urszula Brytan na otwarciu wystawy „Pejzaż z katedrą” w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.

Ta wystawa zachwyca kolorami, każda praca mogłaby być gorzowską pocztówką – tak mówili widzowie, którzy w sobotę 20 stycznia 2024 roku odwiedzili galerię. Bowiem dzięki trzydziestu obrazom namalowanym przez młodych adeptów sztuki z Młodzieżowego Domu Kultury niewielkie pomieszczenie  wystawiennicze przemieniło się w prawdziwe królestwo barw, form i twórczych pomysłów.

Chcieliśmy zwrócić uwagę młodych twórców na piękno stylu gotyckiego, piękno naszej katedry ­– mówiła Danuta Łubińska z MDK-u. – Dzieciom i młodzieży bardzo spodobał się temat, każdy autor dodał coś od siebie i stworzył własną artystyczną opowieść.

Najmłodsi twórcy mieli 7 lat, najstarsi 15. Wszystkie prace powstały pod kierunkiem nauczycieli: Danuty i Romana Łubińskich.

Wystawę można oglądać do końca lutego 2024 roku. Galeria „Na Mansardzie” mieści się na ostatnim piętrze zabytkowej kamienicy przy ulicy Łokietka 20 a w Gorzowie.

Dzieci z przedszkoli i uczniowie ze szkół podstawowych mogą wziąć udział w zajęciach plastycznych związanych z tematem wystawy. Szczegółowe informacje i zapisy tel. 95 721 61 38.

Hanna Ciepiela

Fot. Roman Łubiński

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji