Rysuję sobie świat

Rysuję sobie świat

W Bibliotece Pedagogicznej WOM w Gorzowie oglądać  można wystawę 17-letniej Aleksandry Gapskiej z Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury.  Autorka najchętniej rysuje twarze, ubrania,  postacie z wymyślonych komiksów.  

 – Rysuję codziennie, czasem nawet na lekcjach coś  szkicuję w zeszycie – przyznaje  Ola.  Jej przygoda ze sztuką rozpoczęła się w piątej klasie podstawowej, a bardziej na poważnie w gimnazjum.  Od  trzech lat uczęszcza do Pracowni Plastycznej w  Młodzieżowym Domu Kultury.  

– Ola brała już udział w wystawach zbiorowych, poplenerowych, jest również laureatką wielu konkursów plastycznych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. W swojej twórczości pokazuje świat pełen ciepła, radości, przyjaźni i pozytywnej energii.
–  mówi jej nauczycielka Małgorzata Całus-Jarno.

Ola interesuje się też fantastyką, tworzy postacie z innych wymiarów. Swoje prace często  pozostawia w wersji szkicu, bo jak mówi podoba jej się w nich ten nieład i chaos.

Obecnie A. Gapska jest uczennicą drugiej klasy  Liceum Plastycznego w Gorzowie. Jej ulubiony przedmiot to malarstwo. W przyszłości  chciałaby zająć się tatuażem lub pracą przy filmie.

Wystawa czynna jest w Wypożyczalni Głównej Biblioteki Pedagogicznej. Zapraszamy też do obejrzenie prac Aleksandry Gapskiej w naszej wirtualnej galerii.

Hanna Ciepiela

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji