Rusza pilotażowy projekt „O!CZYTANA RODZINA”

Rusza pilotażowy projekt „O!CZYTANA RODZINA”

Informujemy, że Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczyna pilotażowy projekt czytelniczy pt. O!CZYTANA RODZINA skierowany do przedszkolaków i ich rodzin oraz nauczycieli przedszkolnych. Projekt realizowany jest we współpracy z Wydawnictwem Mamania i Zespołem Szkół Odzieżowych im. K. Kieślowskiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Projekt ma na celu:

  • wspieranie i kształtowanie dobrych nawyków czytelniczych, poprzez popularyzację wartościowej literatury dla dzieci,
  • wzmacnianie roli głośnego czytania w rodzinie,
  • wyrównanie szans edukacyjnych dzieci poprzez upowszechnianie dostępu do książek w domach rodzinnych.

 

W 2024 r. projektem czytelniczym będzie objęta społeczność Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Bajeczki Jedyneczki w Gorzowie Wielkopolskim. Projekt zakończy się w czerwcu 2024 r.

Szczegóły projektu:

  • grupy przedszkolne otrzymają plecaki z sześcioma książkami Wydawnictwa Mamania: pięć dla dzieci i jedną dla rodziców. Książka dla rodzica to bogaty zbiór pomysłów na rozkochanie dzieci w literaturze, który można wykorzystać do dalszej wspólnej zabawy, 
  • każde dziecko otrzymuje plecak na tydzień do domu. Zadaniem dziecka jest przeczytanie wspólnie z rodzicami lub opiekunami wszystkich książek z plecaka, a następnie wykonanie przez przedszkolaka pracy plastycznej na podstawie poznanej książki. Rodziny zachęcamy też do wykonania pacynki/maskotki Kolorowego Potwora, bohatera jednej z książek Wydawnictwa Mamania,
  • podsumowaniem projektu będzie przedszkolna wystawa prac dzieci oraz Kolorowych Potworów. Najaktywniejsza grupa przedszkolna otrzyma pakiet książek.

 

Sponsorzy:

Matejki MED – Medycyna Integracyjna

Połączenie medycyny akademickiej z Tradycyjną Medycyną Chińską, dietetyką, fizjoterapią, psychoterapią i innymi sprawdzonymi metodami leczenia.

https://matejkimed.pl/

Słowa MOC – Centrum rozwoju, edukacji i terapii

Prowadzone przez dr Annę Michniuk, pasjonatkę pięknego mówienia, trenerkę kompetencji medialnych, głęboko wierzącą w to, że życie bez słów jest martwe.

https://www.facebook.com/slowamoc

 

Koordynator projektu: Anna Giniewska
Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim
bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl
tel. 509 517 206

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji