Reportaż radiowy o Ani Giniewskiej

Pod koniec lutego 2024 roku odbyła się premiera reportażu „Ania od czytania” autorstwa  Izabeli Patek. Jego bohaterką jest Anna Giniewska, bibliotekarka, animatorka czytelnictwa z naszej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego.

Anna Giniewska pracuje w Bibliotece Pedagogicznej od 2007 roku. Jest laureatką wielu nagród w konkursach promujących czytelnictwo. W 2019 roku zdobyła tytuł Bibliotekarza Roku 2019 województwa lubuskiego, a w 2023 roku główną nagrodę za najlepszy pomysł promujący czytanie „Zwyrtała 2023”, w konkursie zorganizowanym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce.

W reportażu A. Giniewska opowiada o swoich pasjach czytelniczych, biblioterapii, warsztatach dla dzieci i młodzieży oraz książce, od której wszystko się zaczęło, czyli „Ani z Zielonego Wzgórza”.

Izabela Patek, autorka radiowej opowieści o Ani Giniewskiej, od wielu lat pracuje w redakcji reportażu Rozgłośni Regionalnej Radia Zachód. Jest autorką ponad 150 reportaży o tematyce społecznej, kulturalnej, historycznej i laureatką nagród dziennikarskich.

Zachęcamy do wysłuchaniu reportażu:

Hanna Ciepiela

Źródło: zachod.pl