Reportaż radiowy o Ani Giniewskiej

Reportaż radiowy o Ani Giniewskiej

Pod koniec lutego 2024 roku odbyła się premiera reportażu „Ania od czytania” autorstwa  Izabeli Patek. Jego bohaterką jest Anna Giniewska, bibliotekarka, animatorka czytelnictwa z naszej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. 

Anna Giniewska pracuje w Bibliotece Pedagogicznej od 2007 roku. Jest laureatką wielu nagród w konkursach promujących czytelnictwo. W 2019 roku zdobyła tytuł Bibliotekarza Roku 2019 województwa lubuskiego, a w 2023 roku główną nagrodę za najlepszy pomysł promujący czytanie „Zwyrtała 2023”, w konkursie zorganizowanym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce.

W reportażu A. Giniewska opowiada o swoich pasjach czytelniczych, biblioterapii, warsztatach dla dzieci i młodzieży oraz książce, od której wszystko się zaczęło, czyli „Ani z Zielonego Wzgórza”.

Izabela Patek, autorka radiowej opowieści o Ani Giniewskiej, od wielu lat pracuje w redakcji reportażu Rozgłośni Regionalnej Radia Zachód. Jest autorką ponad 150 reportaży o tematyce społecznej, kulturalnej, historycznej i laureatką nagród dziennikarskich.

Zachęcamy do wysłuchaniu reportażu:
https://zachod.pl/980454/ania-od-czytania-reportaz-izabeli-patek-w-srode-po-18-00/

Hanna Ciepiela

Źródło: zachod.pl

Aktualności

Żonkile przypomną o bohaterach

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, w dniu rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, wolontariusze w całej Polsce będą wręczać przechodniom papierowe żonkile, kwiaty symbolizujące

Więcej informacji