Dzieci segregują śmieci 

Dzieci segregują śmieci 

W lutym 2024 roku w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się aż trzy warsztaty o tematyce proekologicznej „Śmieciogród”. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku, grupa 4-latków z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Krasnala Hałabały oraz grupa 6-latków z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Małolatka” z Gorzowa Wielkopolskiego.

Podczas zajęć dzieci usłyszały skąd się biorą śmieci, dokąd trafiają i jaki mają wpływ na środowisko. Poznały słowo „recykling” i jego znaczenie dla dobra naszej planety Ziemi. Słuchając opowiadania „O smoku Bazylim” utrwaliły zasady prawidłowej segregacji odpadów. Zajęcia przeplatane były zabawami ruchowymi, aktywizującymi dzieci do działania.

Były również zajęcia praktyczne – segregacja prawdziwych śmieci do odpowiednich pojemników. Na koniec każde z dzieci ułożyło z puzzli własny pojemnik wraz z przypisanymi mu odpadami.

Dziękujemy za udział i zapraszamy kolejne grupy do zapisów!

Link do zapisów: https://womgorz.edu.pl/category/biblioteka-pedagogiczna/wspomaganie-szkol-i-placowek/edukacja-przedszkolna/

Sandra Sokołowska

Fot.  Ewelina Cichomska

Aktualności

„Nowe sposoby na lekturę” – szkolenie stacjonarne

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli języka polskiego wszystkich typów szkół, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz innych zainteresowanych na szkolenie

Więcej informacji