Przedszkolaki już spotkały zająca!

Święta tuż, tuż… Z tej okazji w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego
w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się warsztaty dla dzieci. Głównym bohaterem był wielkanocny zając.

W warsztatach udział wzięły trzy placówki: Przedszkole Miejskie nr 6, Niepubliczne Przedszkole
z Oddziałami Integracyjnymi „Chatka Małolatka” oraz Przedszkole Miejskie nr 18 w Gorzowie Wielkopolskim. Razem ponad pięćdziesięcioro przedszkolaków!

Dzięki zabawom dzieci poznały i utrwaliły tradycje związane ze świętami wielkanocnymi m.in. uzupełniały koszyk, zbierały kolorowe jajka w czytelni, przeliczały je i porównywały ich ilość. Nie zabrakło wiosennych zagadek i ćwiczeń  ruchowych.

To był bardzo aktywny i roześmiany czas. Na koniec przedszkolaki otrzymały małe upominki od zajączka
i w grupach ozdobiły wielkie pisanki.

Dziękujemy! I życzymy Wesołych Świąt!

Zajęcia prowadziły: Sandra Sokołowska i Ewelina Cichomska.

Sandra Sokołowska

Fot. Ewelina Cichomska