Nagroda za pisanie

Nagroda za pisanie

Hanna Ciepiela, nasza koleżanka z Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otrzymała pierwszą nagrodę w XXIV Konkursie Literackim im. Tadeusza Firleja o „Złote Pióro” 2023 w Gubinie.

Finał konkursu odbył się 20 marca 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gubinie. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: proza i poezja. Tekst prozatorski Hanny Ciepieli, zatytułowany „Pierwszy kac”, opowiada o nastoletnich uciekinierkach z domu.

To już kolejna nagroda literacka naszej koleżanki w gubińskim konkursie, trzy lata temu jej opowiadanie „Trzy kobiety” znalazło się na trzecim miejscu.

Hanna Ciepiela jest bibliotekarką, nauczycielką i autorką książek. Przez 12 lat pracowała jako dziennikarka  w Gazecie Lubuskiej (1991-2003), zajmując się głównie tematyką kulturalną. Od 2003 roku pracuje w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Jest autorką m.in. książek: „Zaraz wracam” (2009) „Galeria lubuskich pedagogów” (2021) „Karin Wolff, tłumaczka z pazurem” (2022).

Gratulujemy nagrody!

(red.)

Fot. Monika Markowska

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji