Projekt edukacyjny “Zaczytany ogród przedszkolaka” – wyniki naboru

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zakończyła nabór do projektu „Zaczytany ogród przedszkolaka”. Zakwalifikowanych zostało 21 przedszkoli i 9 grup z klas 0 w szkołach podstawowych z województwa lubuskiego, w sumie 688 dzieci. Partnerem projektu jest Wydawnictwo Kropka i PNOS Ożarów Mazowiecki. Projekt realizowany jest w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

W najbliższych dniach placówki otrzymają pakiet 6 opakowań nasion (kwiatów, ziół, warzyw) ufundowanych przez PNOS Ożarów Mazowiecki i 2 książki: Kirsten Bradley To nadal pestka, Felicita Sala Przepisy z balkonu i ogrodu, ufundowanych przez Wydawnictwo Kropka.

W ramach projektu edukacyjnego placówki realizują zadania miesięczne i w nieprzekraczalnym terminie od 16 października 2023 r. do 31 października 2023 r. wypełniają SPRAWOZDANIE, dostępne online pod linkiem https://forms.office.com/e/uA1Q68rQTG, zawierającego następujące elementy:

a) krótką relację z przebiegu projektu wraz z plikami (zdjęcia, filmy lub inne materiały dokumentujące przebieg działań) w formie odnośników (linków) do postów ze zdjęciami lub do filmików/innych materiałów.

b) ilość dzieci biorących udział w projekcie.

Pięciu najbardziej aktywnych grup przedszkolnych, które zrealizują wszystkie założone zadania, wykażą się kreatywnością i w ciekawy sposób zaprezentują efekty swojej pracy w projekcie zostanie nagrodzonych pakietami 10 książek Wydawnictwa Kropka oraz innymi upominkami.

Wyniki Projektu zostaną ogłoszone 20 listopada 2023 roku za pośrednictwem strony internetowej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz na oficjalnym profilu na Facebooku.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp. ul. Łokietka 20a. O dokładnym terminie Uczestnicy zostaną poinformowani e-mailowo.

Lista zakwalifikowanych 30 placówek (układ alfabetyczny)

1. Miejskie Przedszkole nr 18 Zielona Góra

Koordynator projektu Anna Giniewska
bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl, 509 517 206

Konkurs plastyczny dla dzieci

Zachęcamy gorzowskie dzieci z oddziałów przedszkolnych „0” oraz uczniów z klas I-III ze szkół podstawowych do udziału w drugiej edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Świat zwierząt”.