„Niuton nie pyton” – IX Konkurs fizyczny dla uczniów szkół podstawowych

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp. organizują pod patronatem pani Ewy Rawy Lubuskiego Kuratora Oświaty IX edycję Konkursu fizycznego „Niuton nie pyton”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych naszego województwa.

Jego cele to:

• popularyzacja fizyki,
  • rozwijanie zainteresowań uczniowskich,
  • pogłębianie wiedzy i doskonalenie umiejętności twórczego rozwiązywania problemów.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, pracując indywidualnie, uczniowie będą rozwiązywać pisemny test zadań zamkniętych i otwartych, a ułatwieniem w pracy będzie załączona do testu karta wzorów fizycznych i matematycznych.

Konkurs odbędzie się we wtorek 6 czerwca 2023 r. o godzinie 11.00. Laureaci konkursu otrzymają dodatkowe punkty rekrutacyjne podczas przyjęć do szkół ponadpodstawowych. Do udziału w nim zapraszamy uczniów szczególnie zainteresowanych fizyką. Nauczycieli prosimy o zachęcenie swoich podopiecznych i zapoznanie ich z regulaminem konkursu, który znajduje się w załączniku.

Załączniki:

Radosna wystawa

Ponad 50 prac z 8 placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „Wiosenne tradycje”. Podczas wernisażu, który odbył się 18 maja 2024 roku w gorzowskiej

O naszej bibliotece w „Bibliotekarzu Lubuskim”

O tym, co dobrego dzieje się w naszej Bibliotece Pedagogicznej przeczytać można w najnowszym 57 numerze „Bibliotekarza Lubuskiego”, czasopisma wydawanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Wojewódzką