Poczta życzeń – wystawa kartek świątecznych

Wystawa Biblioteki Pedagogicznej WOM w Gorzowie Wielkopolskim  prezentuje zbiór prywatny 37 kartek świątecznych i noworocznych, z których najstarsza wysłana została w 1917 r., a najmłodsza w 1975 r.

Oglądając pocztówki i czytając życzenia stajemy się świadkami nie tylko losów rodzin, ale też historii Polski oraz małej ojczyzny jakim jest Gorzów Wielkopolski.

Wystawie towarzyszą zadania dla uczniów, rodzin oraz ciekawostki dotyczące kartek, które przybliżą poznanie kultury słowa, historii Polski, ubiorów, fryzur i różnorodnego podejścia do fotografii pocztówkowej.

Zapraszamy do oglądania.

Zobacz wirtualną wystawę kartek świątecznych: https://www.artsteps.com/embed/5fd88bacda5fb44f48a3a97a/560/315

„Nowe sposoby na lekturę” – szkolenie stacjonarne

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli języka polskiego wszystkich typów szkół, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz innych zainteresowanych na szkolenie