Poczta życzeń – wystawa kartek świątecznych

Wystawa Biblioteki Pedagogicznej WOM w Gorzowie Wielkopolskim  prezentuje zbiór prywatny 37 kartek świątecznych i noworocznych, z których najstarsza wysłana została w 1917 r., a najmłodsza w 1975 r.

Oglądając pocztówki i czytając życzenia stajemy się świadkami nie tylko losów rodzin, ale też historii Polski oraz małej ojczyzny jakim jest Gorzów Wielkopolski.

Wystawie towarzyszą zadania dla uczniów, rodzin oraz ciekawostki dotyczące kartek, które przybliżą poznanie kultury słowa, historii Polski, ubiorów, fryzur i różnorodnego podejścia do fotografii pocztówkowej.

Zapraszamy do oglądania.

Zobacz wirtualną wystawę kartek świątecznych: https://www.artsteps.com/embed/5fd88bacda5fb44f48a3a97a/560/315

Książka na urodziny Biblioteki Pedagogicznej

Trwają przygotowania do obchodów 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej.  Właśnie ukazała się książka  „ Karin Wolff, tłumaczka z pazurem” Hanny Ciepieli, która będzie towarzyszyć jednej z jubileuszowych wystaw.

II edycja programu Re@lnie Odpowiedzialni

Stowarzyszenie Strefa Wsparcia zaprasza do udziału w II edycji bezpłatnego, profilaktycznego programu edukacyjnego RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI, którego działania skierowane są do szkół i przedszkoli w całej