#BarwyWspólne w Bibliotece Pedagogicznej

#BarwyWspólne w Bibliotece Pedagogicznej

Biblioteka Pedagogiczna WOM dołączyła do kampanii społeczno-edukacyjnej #Barwy Wspólne. Kampania jest skupiona wokół symboli narodowych i kulturowych. Jej celem jest rozwijanie uczuć i postaw patriotycznych rozumianych jako codzienne, drobne gesty oraz szacunek symboli narodowych.

Otrzymany przez Narodowe Centrum Kultury pakiet edukacyjny będzie dostępny dla zainteresowanych tematem użytkowników biblioteki. Jest on dedykowany dla nauczycieli, edukatorów, animatorów, osób pracujących z grupami młodzieżowymi i dziecięcymi. Gry znajdą zastosowanie w zabawach rodzinnych i rówieśniczych.

W pakiecie znajdziecie interaktywne narzędzia edukacyjne. Pomagają one w rozmowach z młodzieżą, zrozumieniu historii, inicjują dyskusje na pytanie czy jestem i jakim jestem patriotą? Język, którym się posługujemy, odpowiada na potrzeby młodzieży – jest nowoczesny i zrozumiały, pozbawiony zbędnego patosu. Pakiet to również  propozycje scenariuszy zajęć i spora dawka wiedzy na temat symboli narodowych. Porusza nie tylko problemy historyczne, ale również ekologiczne czy ekonomiczne.  Miłość Ojczyzny jest bowiem pojemnym terminem. 

W pakiet edukacyjny #BarwyWspólne znajdziecie następujące narzędzia: 

  1. Słowa Wspólne 
  2. Miejsca Pospolitej 
  3. Matecznik 
  4. plansze edukacyjnie (herb oraz instrukcja wykonania kokardy narodowej) wraz z ulotkami 
  5. flagę Polski

Więcej o kampanii społecznej #BarwyWspólne:
https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/barwy-wspolne/aktualnosci/pakiet-edukacyjny-wersja-do-pobrania

Jak korzystać z pakietu?
https://www.youtube.com/watch?time_continue=4160&v=w-iJes_16sE&feature=emb_logo

Niebawem zapraszamy do wypożyczania pakietu.

Aktualności

Książka na urodziny Biblioteki Pedagogicznej 

Trwają przygotowania do obchodów 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej.  Właśnie ukazała się książka  „ Karin Wolff, tłumaczka z pazurem” Hanny Ciepieli, która będzie towarzyszyć jednej z jubileuszowych wystaw. 

II edycja programu Re@lnie Odpowiedzialni

Stowarzyszenie Strefa Wsparcia zaprasza do udziału w II edycji bezpłatnego, profilaktycznego programu edukacyjnego RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI, którego działania skierowane są do szkół i przedszkoli w całej

Więcej informacji