„Niuton nie pyton” – VII Konkurs fizyczny dla uczniów szkół podstawowych

„Niuton nie pyton” – VII Konkurs fizyczny dla uczniów szkół podstawowych

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp. organizują pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty VII edycję Konkursu fizycznego „Niuton nie pyton”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych naszego województwa.

Jego cele to:

  • popularyzacja fizyki,
  • rozwijanie zainteresowań uczniowskich,
  • pogłębianie wiedzy i doskonalenie umiejętności twórczego rozwiązywania problemów.

W tym roku uczniowie będą rozwiązywać arkusz testowy w szkołach, do których uczęszczają, a ułatwieniem w pracy będzie załączona do testu karta wzorów fizycznych i matematycznych.

Konkurs odbędzie się we wtorek 8 czerwca 2021 r. o godzinie 11.00. Wyniki konkursu nie mają wpływu na tegoroczną rekrutację uczniów do szkół ponadpodstawowych. Do udziału w nim zapraszamy uczniów szczególnie zainteresowanych fizyką. Nauczycieli prosimy o zachęcenie uczniów i zapoznanie ich z regulaminem konkursu, który znajduje się w załączniku.

Regulamin konkursu [pobierz]

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji