Nagrody za małpy i krokodyle

Nagrody za małpy i krokodyle

Prawdziwe tłumy przybyły na finał międzyszkolnego konkursu plastycznego „Świat zwierząt”,
który odbył się 4 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 21 im. Orląt Lwowskich. Na szkolnym korytarzu, na klamerkach, zawisło ponad 160 prac.

Była to druga edycja konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 21 i Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Tym razem uczestnicy konkursu zmierzyli się z tematem „Mieszkańcy dżungli”.

Sześcioletni Stanisław Powaga z Przedszkola Miejskiego nr 18, autor jednej z sześciu nagrodzonych prac, namalował kameleona. – Widziałem kiedyś takie zwierzę w zoo – tłumaczył. – I fajnie mi się go rysowało, ale jak będę duży to nie będę malarzem, tylko piłkarzem.

Oprócz Stanisława nagrodę zdobyła też Emilia Szymaniak ze Szkoły Podstawowej nr 20, które pięknie narysowała małpę. Emilia uwielbia rysować, ale w przyszłości chciałaby się „opiekować małymi dziećmi”. Starsza siostra Emilii, Dorota Szymaniak, również z SP 20, nagrodę otrzymała za krokodyla. – Niedźwiedzie i krokodyle to moje ukochane zwierzęta – zapewniała. – Chciałabym w przyszłości być weterynarzem

Nagrody zdobyli też: Dana Shabodas ze Szkoły Podstawowej nr 6, Lilianna Maśnik i Grzegorz Urbanowski ze Szkoły Podstawowej nr 17. Przyznano też 13 wyróżnień. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze.

Głównymi organizatorkami konkursu były: Anna Dziakiewicz, Karolina Szwyndrak z SP nr 21 i Hanna Ciepiela z Biblioteki Pedagogicznej. Wystawę nadesłanych prac można oglądać do końca roku szkolnego.

Hanna Ciepiela
Fot. Ireneusz Skubicki

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji