Kawa, książki i …podziemia

Kawa, książki i …podziemia

Wczoraj, 3 czerwca 2024 roku w naszej Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego gościli seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Gorzowie. Zwiedzili bibliotekę od podziemi, gdzie mieszczą się magazyny książek, aż po umiejscowioną pod dachem galerię „Na Mansardzie”.

Uczestnicy Domu Dziennego Pobytu to ludzie, którzy kiedyś wykonywali najróżniejsze zawody. Mają też różne zainteresowania, łączy ich to, że wolą spędzać czas w miłym towarzystwie, a nie samotnie w domu. – Gramy w gry, wychodzimy na spacery, oglądamy wystawy – mówi Justyna Pajor, kierownik placówki. – I bardzo się cieszymy z takich spotkań, jak dziś, w bibliotece.

Wizyta seniorów trwała ponad dwie godziny. Magdalena Płatonow, kierownik Biblioteki Pedagogicznej, opowiedziała o historii i współczesności placówki, pokazała najciekawsze zbiory, a także niezwykłe, przestrzenne książki.

Okazało się, że wśród uczestników spotkania jest Urszula Kołodziejczak, malarka, przewodniczka wycieczek po Gorzowie, która przybliżyła historię pięknych kamienic z ulicy Łokietka, w tym kamienicy, w której mieści się Biblioteka Pedagogiczna.

Hanna Ciepiela

Fot. Sandra Sokołowska 

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji