Rekin uśmiecha się do widzów

Rekin uśmiecha się do widzów

W gorzowskiej galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otwarto wystawę plastyczną „Podwodny świat”. Cała galeria, od podłogi po sufit, zapełniła się podobiznami ryb, krabów, ośmiornic i żółwi: tęczowych, bajkowych i radosnych.

W wernisażu, który odbył się 16 marca 2024 roku, wzięli udział autorzy prac
z Młodzieżowego Domu Kultury oraz ich nauczyciele. – Prace powstawały przez kilka tygodni, w technice kolażu – mówiła Danuta Łubińska z pracowni plastycznej.  – I jak widać było warto się potrudzić, bo ta wystawa  to prawdziwa uczta dla oczu. Urzeka kolorami i zaraża optymizmem.

Najmłodsi autorzy mają osiem lat, najstarsi szesnaście, łączy ich talent, wrażliwość i pomysłowość.

– Najchętniej rysuję rośliny, ale na wystawę namalowałam kraba, meduzę i wielkiego rekina – mówiła 10-letnia Liwia Tarnowska. – Tyle, że mój rekin wcale nie jest groźny, on się uśmiecha.

Ośmioletnia Nela Zakrzewska sportretowała żółwia: – Bardzo lubię żółwie, ryby i wszystkie  inne zwierzęta. Mam w domu akwarium i lubię patrzeć na to, co dzieje się pod wodą.

Dziewięcioletnia Lilianna Maśnik również lubi rysować zwierzęta, ale najbardziej cieszy ją… projektowanie sukienek. – Chciałabym bym być kiedyś projektantką mody. W szkicowniku rysuję różne sukienki, balowe i codzienne. Wymyślam wzory na materiały. Myślę, że na jednym z nich mogłyby się znaleźć ośmiornice.

Prace malarskie, prezentowane na wystawie powstały pod kierunkiem Danuty i Romana Łubińskich oraz Małgorzaty Jarno, a ceramiczne – Alicji Jarno.

Wystawa „Podwodny świat” będzie czynna do 20 kwietnia. Galeria „Na Mansardzie” mieści się na ostatnim piętrze Biblioteki Pedagogicznej (ul. Łokietka 20 a), czynna jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godziny 10.00 do 18.00, w środy od godziny 10.00 do 15.00, a w soboty od 9.00 do 13.00. Zapraszamy!

Hanna Ciepiela

Fot. Roman Łubiński

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji